Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Állóképességet, terhelhetősége...

Állóképességet, terhelhetőséget mennyire lehet fejleszteni 30 felett?

Figyelt kérdés

Túrán egy emelkedőn mások beszélgetnek, én már a hátsómon is veszem a levegőt és esetleg enyhén szédülök is. Lépcsőn még az elhízott, sohasem mozgónak sincs baja, én már zihálok. Emelkedőn bicajjal lehagy a többi kerékpáros. Ha épp nem tolom a bicajt... Lassan futok és lassan is fejlődöm a futásban.

Az izmaim is nagyon gyengék (ezt mondta is szakember gyerekkoromban a hátamra), a combizmaim főként és a terhelhetőségem is nulla. Vagyis a hirtelen nagy terheléseket nem bírom.


A kérdésemet az ihlette, hogy pont most találtam meg egy kardiológus előadását, amiben valami olyasmit mond, hogy a szív egy bizonyos tulajdonsága (kapillarizáció volt, jelentsen az bármit is a gyakorlatban, kapilláris erek fejlődése gondolom, de az mindig tart, nem?) 14 éves korig fejleszthető és utána, főleg felnőtt korban már nem.

A vázizmokra is olyat hallottam, hogy a sejtek darabszáma (?) nem nő, hanem csak a meglevők mérete.


Szeretek olykor túrázni, nagyon szeretek barátokkal bicajozni, vannak terveim a futással, úszással, de mindbe belerondít, hogy vékonyként, rendszeres edzéssel és mielőtt írnátok, normális étkezéssel se javul a helyzet igazán.


2022. szept. 21. 21:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem korfüggő. Nyugodtan állj neki.
2022. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Állóképesség bármilyen korban fejleszthető. Járj le edzeni, vagy tornázz otthon. Fokozatosan kell kezdeni.
2022. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Fogadhatsz személyi edzőt is
2022. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Az erőnlét bármilyen életkorban fejleszthető, nézd meg az ultrafutókat, főleg hogy sokuk nem 30-asként, hanem idősebben kezdte.


Az izomzat sejtjei valóban nem osztódnak, de nem is ezt jelenti az izomzat fejlődése, hanem ahogy írod, a méretük növekszik, ha izmosodsz. Ez is megy 30 után, de 50 után is.

2022. szept. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Igazából rendszeres sport, sőt, mostmár edző melletti sport ellenére vagyok ilyen.

Idén futottam már kb 700 kilométert és valamennyire volt más sport is.

2022. szept. 21. 21:38
 6/25 anonim ***** válasza:
700 km jól hangzik, de 2 km sincs egy napra vetítve.
2022. szept. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Ja félreértettem, idén, tehát akkor 3 km körül / nap.


Az is kérdés hogyna, milyeneket futsz, milyen rendszerességgel, egyszerre mennyit, illetve a többi sportból mennyit csináltál, milyen gyakorisággal.

2022. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Hidd el, többet annál, mint ami ezt a rossz terhelhetőséget indokolja.
2022. szept. 21. 21:47
 9/25 anonim ***** válasza:
13%
Én 42 vagyok, és nagyszerű állóképességem van. Egyhúzamban sokszor 5 perc, amíg elszívok egy nap majd 2 doboz cigit. Ha teszem azt, 20 szál van egy dobozban, akkor napi szinten ki lehet számolni hány 5 percet álldogálok ☝️😃
2022. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a kijelentés az orvosok részéről, úgy mint hogy az agysejtek száma sem tud nőni, nincs annyira kikutatva, mert nem az a jellemző, hogy idősebb korban akar valaki nagy állóképességre szert tenni, és ez az állítás arra is ösztönözhet, hogy a gyereked pl gyerekkorban járjon edzeni, ezzel felépítendő egy jó állóképességet, amivel a munka után már rendelkezhet. illetve a csúcsteljesítmények is fiatalabb korban érhetőek el. Szerintem inkább a vázizmok, meg az idegkapcsolatok könnyebben tudnak alkalmazkodni fiatalon. Sza az állóképességet lehet növelni, az erőt is, de hogy vki 30 évesen készüljön olimpiára, hogy úgy ússzon pl mint Hosszú, nem vszínű. A gyerekeknek nem okoz gondot a mozgás, míg vki 30 évesen már derékfájós átlagosan, csipszen hízott stb... Ahhoz 20 év egészséges életmód és edzés kell, amikor még a hormonok is rendbe vannak. Hajlékonság, mozgástartomány és gátlástalanság. Az biztos, hogy én 30 evesen kezdtem el állóképességfejlesztő bicikli edzéstervet és fejlődtem..
2022. szept. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!