Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással hogy lehet fogyni?

Futással hogy lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Ha egyhuzamba futok sokat, ha napi több alkalommal futok annyit amennyit tudok sétákkal felváltva, vagy hogyan?

Most futok 10 perceket napi 3szor aztán ugyanennyi séta


2022. szept. 28. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Legalább 30 percet fussál egyhuzamban, nem kell nagyon gyorsan. Akkor indulnak be a megfelelő lebontó folyamatok.
2022. szept. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Csináld úgy hogy le izzadj, fáradj ki, és rendszeresen! Meg lesz az eredmény
2022. szept. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Kalória deficittel fogysz


2es az izzadásnak mi köze a fogyáshoz? 1968-ban járunk? Alufóliát is tekersz magad köré mielőtt letolod a nyers tojást?

2022. szept. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
#1-2-re ne hallgass. Semmilyen lebontó folyamat nem indul be, az emésztésed 0-24-ben működik és akkor fogsz hosszútávon jelentős mennyiségben zsírt bontani ha kevesebb kalóriához jut a szervezeted mint amennyit elhasználsz. Ne felejtsd, hogy nyugalmi helyzetben is égetsz kalóriát, tulajdonképpen nem is muszáj sportolni. Ugyanakkor az is igaz, hogy jót tesz a mozgás az anyagcserédnek, én nem hagynám el.
2022. szept. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4:

A zsírégető zóna nem arról szól, hogy akkor és csak akkor fogyaszt a szervezet a zsírból, hanem arról, hogy hatékonyabbá válik a futás azáltal, hogy nem csak a glikogén keszletet használja a szervezet, hanem a zsírraktárhoz is nyúl. Ez a fejlődés alapvető része, meg kell tanítani a szervezetet, hogy ebben minél hatékonyabb legyen.


Fogyókúrázóknál ennek nem az a haszna, hogy akkor több zsírt fogyasztanak, hanem hogy kíméletesebben lehet vele kalória deficitbe kerülni, hiszen meg tudod csinálni, hogy elsődlegesen kalória egyensúlyban vagy szufficitban vagy, és ez a zsírbontás billenti át deficitbe, azaz akar egyszerre lehet zsírbontás és építés, úgy hogy nettó zsírbontás történik. Ez szemben a koplalásos diétával sokkal jobb közérzetet ad.

2022. szept. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

3-4 re ne hallgassál kérdező,mindenhova beírja az általa tudományos podcastekben hallott infókat,amit szintén feliratkozószám növelés miatt raknak fel a jutyúbra.

Ha intenzív a futás heti 2-3 alkalommal,még ha nem is változtatsz a kajádon lefogysz tőle.

2022. szept. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem a dolgokat, mert ahogy olvasgattam igazából ezek hogy mikor indul be a lebontó folyamat szerintem kicsit sánta.


Még az okosóra is kijelzi milyen mozgással milyen zónában van a tartomány és azalatt mennyi kalória ég el.

Tehát futhatok 20 percet, akkor is fogyok elvileg, mert 1-2 perc alatt beáll arra a 120as tartományra a pulzus.


Az étkezés megint egy más kérdés. Rájöttem, hogy lehet a deficit tartásnak sincs értelme, ha az ember éhesebb a kelleténél, mert az csak stresszel jár, emellett lehet a szervek se úgy működnek, mint normál esetben, ahogy az anyagcsere se.

2022. szept. 28. 09:08
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Arra hallgatsz akire akarsz, majd magadon kitapasztalod hosszútávon úgyis. Én egész nyáron futottam majdnem minden nap, és nem 10 perceket hanem 1 órát, mégis híztam a nyár végére, mert úgy ettem mellette. Fokozatosan úgy állítottam be a kalóriám, hogy megálljon a fogyás (az elején nem voltam benne biztos, hogy mennyit égetek és alábecsültem), majd növeltem hogy lassan nőni kezdjen a súlyom. Persze ez áltudomány, a lényeg hogy fusd ki a beled és a várd a csodát, felesleges kcalt számolni :) #4 voltam.
2022. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Van is értelme ennek a zsírégető zóna dolognak meg nincs is…

Az ok, hogy a pulzusod beáll, de nem az a lényeg, hanem a vércukor.

Ha fogy az izmokból a szénhidrát, akkor a szervezet elkezdi pótolni, ezzel csökken a vércukrod, de azt meg szinten kell tartani, így ha az emésztőszervek felől nincs elég utánpótlás, el kell kezdeni zsírt bontani intenzívebben…

Szóval van ráció ebben a 30-40perc edzés után beindul kicsit jobban a bontás dologban…

De az is igaz, hogy megfelelő diéta nélkül, kaloria deficit nélkül nem fogsz fogyni futással sem.

2022. szept. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9:

Pont az a lényege, hogy a zsírbontás nem önmagában attól műmödik futás esetében, hogy fogy az izmokban és a májban a szénhidrát tartalék. Ha túl magas pulzustartományban futsz, akkor nem történik meg, előbb fogsz kidőlni, mint hogy eljuss oda. Persze, van másféle zsirbontás is, csak az nem alkalmas azonnali sporttevékenységre, mert lassabb.


Ha sokat futsz rendszeresen alacsony pulzustartományban, akkor fejleszted is a zsirbontó képességed, azaz hamarabb indul el, és jobb zsír/szénhidrát aránnyal. Ezért tud az edzett ember maratont is lefutni éhgyomorra, ami persze versenyen nem célszerű.


Egyébként diéta nélkül is tudsz fogyni, hiszen a legtöbb ember nem olyan sokkal van kalória szufficitben, hogy mondjuk heti 5-6 óra futás ne tudná átbillenteni deficitbe. Nyilván más, ha valaki sokkal többet eszik, mint kéne,vagy elkezd futni, és azt hiszi innentől korlátlanul zabálhat.

2022. szept. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!