Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megterhelő lehet a hirtelen...

Megterhelő lehet a hirtelen elkezdett túl sok biciklizés?

Figyelt kérdés
Eddig nem sportoltam semmit, most vettem egy szobabiciklit. Ha 3 naponta tekerek egy órát, az nem túl sok kezdésnek? 21 éves lány vagyok.
2008. dec. 23. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Elötte melegítsd be kissé a lábaidat, könnyü guggolásokkal, laza nyújtógyakorlatokkal, helyben szaladás stb. Aztán kezdj annyival, amíg még kellemesen fárad a lábad. Majd lazíthatsz megint nyújtással. Minden héten rátehetsz 5 percet. Figyelni kell, ha sosem sportoltál, én 10 éve karatézni kezdtem szintén semmi alappal, és tönkretettem az izületeimet. Még mindig van, hogy éjszakánként felkiáltok, annyira fáj.


A legjobb megkérdezni hozzáértöt. De szerintem jobb minden nap 20 perc, mint 3 naponta 1 óra.

2008. dec. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Neked 3 naponta 1 óra sok? Hát az semmi. Naponta egy óra akkor talán azt mondom, hogy kicsit sok. De az se nagyon, attól se lenne bajod.
2008. dec. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszi! :)
2008. dec. 24. 22:17
 4/5 anonim ***** válasza:

"Elötte melegítsd be kissé a lábaidat, könnyü guggolásokkal, laza nyújtógyakorlatokkal, helyben szaladás stb." Mar megbocsass de minek tekeres elott bemelegiteni? Meg pont guggolassal, ami jobban terheli a labat mint a tekeres? De a nyujtas okos otlet, az mindig jo.

Szoval: Ugy allitsd be a bicajt, hogy annyira legyen csak nehez tekerni mintha aszfalton tekernel (ha 10 perc utan le akar szakadni a labad akkor nem jo!) Ha ez megvan akkor minden nap tekerj le 30 percet temposan (ha van rajta pulzusmero akkor 115-130-as pulzus tartomanyt probald beloni) minden heten emeld 5 perccel ameddig el nem ered az egy orat, az pont eleg annal se tobb se kevesebb nem kell.

2008. dec. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Kezdésnek mindenképp sok három naponta az egy óra. Pláne úgy, ha sosem sportoltál előtte. Én több mint 10 éve sportolok, de 3 éve kerékpározom. Előtte atletizáltam, szóval az alapok megvoltak. Én így hetente 2x1 órát szobabiciklizek/görgőzök. Neked tényleg nem jó, ha kapásból 1 órákat mész. Inkább menj rövidet (30 perc elég), alapozó pulzussal, ne hajtsd meg magad, mert teljesen felesleges. Amennyit mész, azt viszont mend

végig egy egyenletes tempóval. Mindenképp úgy állítsd be a gépet, hogy kényelmes legyen, tekerés után ne fájjon semmid. Ha már simán bírod egy közepes pulzussal a 30 percet, akkor mindig növelheted egy picit az időt, egészen 1 óráig. (a pulzusodat ne emeld, elég a közepes pulzus bőven, mert a szobabicikli/görgő alapozó edzésekre jó, nem pedig arra, hogy csutka pulzuson tekerjünk). Persze tekerés előtt jó, ha ráhangolódunk eg kicsit az egészre, mondjuk ez lehet egy nagyon laza, az izmok bemelegítésére szolgáló 5 percnyi tekerés, és csak ezután kezdődjön az igazi tekerés. A tekerés végeztével 5 percnyi ugyanilyen laza tekerés ajánlott! Én legalább is gy csinálom.

2008. dec. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!