Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lapos has, otthoni edzéssel...

Lapos has, otthoni edzéssel elérhető?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

24 éves nő vagyok, vékony alkatú,de mégis a hasamra gyűlik, ami nem kellene. 169 cm, 56 kg vagyok. Nincs nagy hasam de én kényelmetlenül érzem magam miatta, nem mások véleménye miatt, hanem mert tényleg en szeretnék onnan fogyni, és szeretnék kicsit izmosabb is lenni.

Terembe nincs időm járni, reggeltől szinte estig dolgozom hétköznaponként, így sajnos nem fér bele.

De itthon szeretnék elkezdeni edzeni, hogy a hasam legyen laposabb.

Az lenne a kérdésem, hogy egy egyszerűbb hasizom fejlesztő géppel mennyit kellene edzésem naponta vagy hetente? Illetve milyen más gyakorlatokat végezzék?

Rákerestem neten, tudom, hogy fent vannak ezek az infók, de ami engem bezavart az az, hogy nincs 2 egyforma infó, mindenhol máshogy írják. Arra lennék kíváncsi hogy nektek szemely szerint mennyi és milyen gyakorlatok váltak be?

Köszi előre is!


2022. okt. 28. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Ne idegesíts ezzel a lapos hassal már te is. 😃 Nem jártatok be a nyomorult biológia órára? Nem hiszem el, hogy 24 éves létedre eddig nem vált világossá, hogy nincs lapos has.
2022. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha nem tudsz segíteni egy válasszal, nem értem mégis minek írsz ide? Haladj tovább, jobban jár mindenki! Nem rosszból! Üdv.
2022. okt. 28. 11:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

végülis gyakori kérdések az oldal neve nem ritka kérdések... szóval akkor leírom hatezredszere is.

Fogyás: kalóriaminusz. Hízás: kalóriaplusz. Bár mozgással tudsz kalóriát égetni, hacsak nem órákig csinálod akkor elhanyagolható a nyugalmi kalóriaégetésedhez képest (ehhez keress bmr kalkulátort). Elsősorban étrendet változtass, ha zsírt akarsz leadni, de persze a mozgás is jót tesz az anyagcserédnek. Célzottan zsírt égetni nem lehet, semmilyen mozdulattal. Ha zsírt adsz le szerencse kérdése, hogy honnan megy le több, könnyen lehet, hogy mellből, combból, seggből többet fogsz fogyni mint hasból, főleg ha túl nagy kcal minuszt tartasz, éhezteted magad és elkezdenek lemenni az izmok is.

Ezt már rohadt sok ember tesztelte, nincsenek hatásos szuperdiéták működő fogyasztó kapszulákkal meg harminc napos kockahas edzéstervek.

2022. okt. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok amúgy de kétlem, hogy jelentős lenne a hasi zsír. Ha nem tetszel magadnak fejlesz szerintem inkább az izomzatodat szinten tartás körüli kcallal és súlyzós edzéssel. A legtöbb férfinak szerintem nem jön be amikor a csajnak kilátszik minden bordája.
2022. okt. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%

Ha jól értem, az a problémád, hogy nem feszes, hanem izomtalan, puha a hasad, mert ilyen paraméterekkel azért nem valószínű, hogy hájas lennél. Én körte alkatú vagyok, akkor is lapos a hasam, mikor hízok pár kilót, a combom és a fenekem meg akkor is vaskos, ha fogyok😀

Amikor kicsit túl puhának érzem a hasam, felüléseket szoktam csinálni (egyenes meg oldalsó, ilyen-olyan variációk), hegymászó gyakorlatokat (mountain climber) meg ezt:

[link]

Ezektől pár nap után sokkal jobban néz ki a hasam. Nem azért, mert fogynék, csak jobban látszik az izom a bőr és zsír alatt, de hason nekem tényleg nincs sok zsír. Persze hasznosabb lenne rendszeresen sportolnom, de esztétikai szempontból nekem ez elég, hogy jobban érezzem magam.

2022. okt. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!