Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezhet olyan, hogy kifejezet...

Létezhet olyan, hogy kifejezetten bizonyos pulzusértékek felett jelentkező lapockák közötti sugárzó hátfájdalom és sugárzó jobb váll fájdalom mozgásszervi és nem angina pectoris?

Figyelt kérdés
MEGYEK ORVOSHOZ, de tudjátok, hogy várakozás van és kimondhatatlanul félek.
2022. nov. 27. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tünet ténylegesen csak bizonyos pulzusérték fölött jelentkezik, akkor a probléma minden bizonnyal nem mozgásszervi diszfunkció. Hogy azonban ez most angina pectoris-e vagy sem, azt látatlanban kommentelőként nem fogjuk tudni neked megmondani. Minden esetre ne aggódj, időben léptél, és kértél időpontot szakorvoshoz. Minden bizonnyal semmi olyan betegség nincs, amit ne lehetne kezelni akár életmódterápiával, akár gyógyszeresen. A gond mindig azoknál az egyéneknél szokott lenni, akiknél semmi érezhető tünet nincs, vagy van, de leszarják, és nem fordulnak vele szakemberhez.
2022. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Magas koleszterinszint miatt már így is szigorú diétán vagyok és félévente ellenőrzik. Rendszeresen sportolok, itt jött ki az angina is.


Nagyon ki vagyok borulva, így is sok az eü. bajom, gyógyszert is szedek állandóan, orvosról-orvosra járok a bajokkal. Amúgy pont most simult volna ki a helyzet azzal, hogy jó, akkor megvan a gyógyszer végre, hat is és félévente vérvétel.

Erre kezdődik minden orvoshoz járás elölről.


A futásban sem fogok így fejlődni, már ha futhatok.


Több éves sztori az angina, fél éve hangsúlyosabb és két hónapja volt kifejezetten erős jobb vállbeli fájdalom. Célbaérés után el is múlt.


160-170 feletti pulzusnál jelentkezik kimondottan nagy valószínűséggel. Tehát futóversenyeken vagy az edzések erősebb részeinél.

Mondjuk egy 140-es pulzuson szinte kizárt.



Amúgy nem a haláltól félek, már csak azért se, mert a szívhalál gyors.

Hanem a katétertől, a sztatinoktól (sajnos orvos ijesztett be.......), az orvosról-orvosra járástól, a sztenttől. (Más szívbetegség miatt tagja vagyok "szíves" csoportnak, onnan tudom ezeket a kifejezéseket.)

2022. nov. 27. 20:21
 3/4 A kérdező kommentje:

Jól sejtem, hogy az EKG-n és a terheléses EKG-n csak akkor látszik az eltérés, ha az angina során készült, a szívultrahangon pedig csak akkor, ha már komolyabb kárt okozott, a 24 órás vérnyomásmérésen semennyire sem?

Mert idén ezeken - más okokból - túl vagyok.

2022. nov. 27. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szívritmus zavarom van, amit sosem tudott elkapni orvos ekg-ja, ezért vettem egy ekg kártyát, így el tudtam kapni mikor épp érzem, így sikerült diagnózist felállítani és ráadásul kardiológusom azt mondta jó hogy sikerült, mert ebből sztrókom is lehetett volna.
2022. nov. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!