Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáj a lábam és miért...

Miért fáj a lábam és miért nem megy a futás hétvégén?

Figyelt kérdés
Kedd-csütörtök-vasárnap szoktam 10 km-t futni. Hétköznap - amikor hozzáteszem, hogy ingázás, korán kelés után este futok mindig tök jól megy és nem sokat kell gyalogolnom közben és 6:40 meg 6:50 perc/km-el futok - viszont hétvégén amikor kipihent vagyok és elvileg tele energiával, akkor alig bírok egy kört is lefutni úgy, hogy ne sétáljak bele. (egy kör 400 m) És ilyenkor hétvégén olyan borzalmas idővel futottam tegnap, hogy 7:41, múlt hét vasárnap meg 7:27. Ez összesen annyi különbséget jelent, hogy hétköznap kb. 68 perc alatt futom le a 10 km-t, hétvégén meg 75 perc alatt. Hétvégén főleg azért kell megállnom és sétálnom sokszor, mert fáj elől a lábam a térdem alatt. Számomra ez logikátlan, mert hétköznap fáradtabb vagyok a munkától, ingázástól, hétvégén pedig kipihent. Mi magyarázza ezt? 2015 óta futok, de azóta 100 kg-ra híztam és 180 cm vagyok, tehát a lábfájást valószínűleg a túlsúly okozza, de csak hétvégén, hétköznap semmi bajom. Apám szerint ez azért van, mert hétvégén nagyon el vagyok tunyulva és hétköznap napközben sétálok otthonról az állomásra, meg hiába ülő munka, akkor is néha felállok és kimegyek a nyomtatóhoz. De ennyit számítana az a kis séta, ami kb. 30 perc hétköznap? Az hogy ez nincs meg annyit változtat hétvégén, hogy alig tudok egy kört lefutni 400 méteren?

2022. dec. 20. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nekem hétköznap sem megy 😂 Mondjuk, nem is baj...
2022. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
7.40es km az nem futas. Az közelebb van a gyors setahoz mint a futashoz.
2022. dec. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2


Pont emiatt a hozzáállás miatt frusztráltak a (relatív) kezdők, ha pulzusalapú edzésen vannak/az alapállóképességüket kell edzeni.


Én pl 1 éve futok és most hónapokig ez lesz a tempóm, mert ez kell.

2022. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Hivja kocogasnak, ez akkor sem futas.


Egyebkent en tenyt kozoltem. Nem degradaltam le a teljesítményét. Ha 150kg akkor jo ido az a 7.40es km. De akkor se hivjuk futasnak.

2022. dec. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4


Én 21-es BMI-vel kocogok 8 körül, mert akkor marad 140 a pulzusom... Jobb lenne nem sznobnak lenni... Nem mindenkinek laza az 5 p/km

2022. dec. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak arról van szó, hogy a hétvége nálad teljesen a feltöltődés ideje és egyszerűen a tested regenerálódni akar. Próbáld ki, hogy átteszed hétfő-szerda-péntekre a futásokat.
2022. dec. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hétfőn olyan fáradt vagyok, hogy nem visz rá a lélek a futásra. Pár éve, amikor könnyebb voltam, akkor ilyen 5:20/km-el futottam. Tegnap 6:32/km volt. Olyan tempóval rég futottam. Hétköznap 6:40/km és 6:50/km körül szokott lenni. 10 km-et futok egyébként. Hétvégén meg 7 perc meg kicsit fölötte/km
2022. dec. 21. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!