Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az normális, hogy egy HIIT...

Az normális, hogy egy HIIT edzést kb 1-2. percig bírok? 24N

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban egészen kb 22-23 éves koromig elég sportos voltam, heti több táncórám volt, majd jártam edző terembe, futni szabadba és bicikli túrázni is hosszabb távokat.


Azonban az elmúlt fél évem elég sűrű volt, volt kb 2 hónap, mikor semmit nem mozogtam. Előtte hónapokban is heti 1 edzőtermezés volt kb és ennyi.


Most 2 hete kitaláltam, hogy újra rendszeresítem az edzést.. a futópadon habár 5 km-t le tudtam futni, de részletekben (1-1,5 km-ént beiktattam 2 perces sétákat), viszont most kitaláltam, hogy 15 perces HIIT edzést csinálok... őszinte leszek, 2 perc után feladtam... semmi izomzatom, semmi tüdő és keringési kapacitásom, tiszta kudarc... egyszerűen úgy éreztem, megpusztulok. Nagy csalódás volt ez, őszintén nem gondoltam, hogy ENNYIRE szr kondiban vagyok.. normális ez kb fél éves kihagyás után, ha előtte azért rendszeresebben sportoltam?


Egyéb infó, hogy asztmás vagyok, emiatt a tüdőpacaitásom eleve kb 85%-os csak. Bár edddig nem éreztem, hogy gond lenne..



2022. dec. 22. 12:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és 163 cm és 55 kg, irodai ülő munkát végzek
2022. dec. 22. 12:16
 2/2 anonim ***** válasza:
Ennyi kihagyás után ilyen előfordul még sportosabbakkal is. Próbálkozz kevésbé megterhelő HIIT-tel egy darabig.
2022. dec. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!