Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen fehérje port kell vennem?

Milyen fehérje port kell vennem?

Figyelt kérdés

Van rengeteg féle, de nem tudom melyik kell nekem.

Elsődleges célom a fogyás zsírból és izom építés.

Eddig a myprotein fehérjékkel szemeztem meg a biotechusa fehérjékkel.


2023. jan. 4. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Amíg azt sem tudod, hogy mire való a fehérje por, meg egyáltalán mi fán terem az edzésprogramozás, a progresszív túlterhelés, a kalóriaszámolás, a sporttáplálkozás, addig minek gondolkozol tápkiegészítőn? Fehérje por akkor kellhet, amikor a sportoló nem képes szilárd ételből bevinni az izomfejlődéshez szükséges proteint (kb. 1,5 g/tskg). Te számolod a fehérjét egyáltalán? Hány gramm a napi fehérjebeviteled?
2023. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semilyet... Hasztalan vackok.
2023. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vennék ha tudsz főzni, csak végső esetben használom. Készíts húst, egyél olajos magvakat, illetve szinte mindenben van fehérje, számold bele azt is. Ezenkívül túró, sajt, tojás ha futja rá.
2023. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fehérjepor akkor kell, ha nem tudod fedezni szilárd táplálékból a napi minimum 1.6g/testsúlykgot. (ami egyébként nevetségesen kevés és nem értem, hogy hogyan nem tudják az emberek ezt bevinni)


Számolj kalóriát és makrót.

Ha nincs meg a kellő fehérjebevitel, akkor vegyél kiegészítésképpen fehérjeport. Ha megvan szilárd táplálékból a fehérjebeviteled, akkor ne költs ilyenre pénzt, mert felesleges, nem fogsz tőle jobban fejlődni.

2023. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1/5 válaszolónak,

Tisztába vagyok ezekkel a dolgokkal és 97g fehérjét kéne szednem és kalóriát is számolok. Szóval képbe vagyok ezekkel a dolgokkal már egy ideje. De most kezdtem el komolyabban foglalkozni az izom építéssel:)

2023. jan. 4. 20:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azzal is képben vagy, hogy pont teljesen tök mindegy, milyen fehérje port vásárolsz. Legyen finom, oldódjon normálisan, aztán szevasz. 97 gramm fehérjét egyébként egy óvodás is bevisz tudattalanul, úgyhogy ennél a szintnél fehérje porra költeni (aminek már 7-8 ezer forintnál kezdődik a kilóára) értelmetlen, de mindegy.
2023. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm kedves válaszod:) És ha be vinnék elegendő fehérjét ételekkel akkor eleve fel se töltöttem volna ezt a kérdést, mert akkor nem is foglalkoztam volna a fehérje porokkal.
2023. jan. 4. 21:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Még nem találta fel a tudomány azt a módszert, hogy fogyáskor izomtömeg épüljön sajnos. Amikor bármit csinálsz, akkor maga az izom ég, használódik. Ezután majd elkezdi a test lebontani a zsírt, amit majd az izmokba szállít lebontva. A fehérje kell, hogy regenerálódjon az izom és minél kevesebb épüljön le.

Tehát kalóriadeficit = csökkenő zsír, csökkenő izom, ha jól csinálod, akkor minimalizálhatod az izomveszteséget.

Kalória többlet = Növekvő zsír, sokkal jobban növekvő izmok

2023. jan. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Annak semmi koze ahhoz h milyen feherjet iszol.
2023. jan. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!