Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes fehérjeport vennem?

Érdemes fehérjeport vennem?

Figyelt kérdés

Otthoni edzés mellé érdemes fehérjeport szedni? Alapvetően elég vékony vagyok, és a munka mellett a hétköznapokban se időm, se energiám nincs főzni. Rendelt ételekkel pedig nem tudom mindig bevinni a megfelelő fehérjét. Szeretnék izomtömeget növelni, mert nagyon vékony vagyok. Viszont nem esik jól annyi étel, amennyire szükségem lenne, hogy hízni tudjak. Érdemes ilyen helyzetben fehérjeport vennem, vagy pénzkidobás lenne? Egy otthoni edzéssel le tudom terhelni annyira az izmaimat, hogy haszna legyen?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 6. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Zöldség köretet tudsz venni boltban(fagyasztott), csirkemellt 15-30 perc alatt megsutod. Mi az hogy nincs erre időd főzni?


Fejlődni kizárólag étrenden függ.

Mondjuk kezdőként látványos lesz valamennyivel, de utána meg fogsz állni a fejlődésben :) ...


De felőlem vehetsz feherjeport...

2020. szept. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

A fehérjeport pontosan azokra az esetekre találták ki, amikor ilyen-olyan okok miatt nem tudsz konzisztensen tartani egy jó etrendet.


Hogy érdemes-e otthoni edzés mellé, az csak azon a bizonyos otthoni edzésen múlik.


#1

Ez tök jó, tényleg gyorsan megvan, DE két hét után már őrülten unalmas. Ha meg elkezdjük variálni az nőveli az elkészítési időt.


Persze lehet, hogy a kérdezőnek amúgy lenne ideje főzni, csak nála is a "nincs időm"="nagyon nincs kedvem".

2020. szept. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
#1, mondok jobbat. Lehet venni ilyen zacskós instant rizst, amit csak a forrásban lévő vízbe kell beletenni és várni vele. Csirkemell helyett lehet venni csirkeszárnyat, befűszerezed és bedobod a sütőbe, erre sem kell figyelni, hanem x perc múlva megnézed, kiveszed. Így kb. 3 percet kell töltened a konyhában.
2020. szept. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehet minden nap csirkét meg tojást enni. Nekem a fehérjepor segít, hogy ne utáljam meg az étkezést. Napi 2 adaggal iszok, ami ~50g fehérjét jelent a napi bevitelben. Emellett ha finom fehérjét veszel, akkor élmény a turmix ivás, igazából már akkor is innám, ha nem lenne benne semmi fehérje. Ha van rá pénzed akkor mindenképpen próbáld ki szerintem.
2020. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#3

A csirkeszárny semmire nem jó. Alig több, mint csont és bőr. Akkor már inkább pulyka.

2020. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5, miért ne lenne jó? Fele hús, fél kiló húshoz 1kg csirkeszárnyat meg kell enni, viszont olcsóbb is kilója mint a csirkemellé, egyszerűbb is elkészíteni és nekem finomabb is.
2020. szept. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olcsóbb kilója, mint a csirkemellé, mert az csak nyesedék alig valami hússal. Kétharmadrészt csak a bőrért és a csontért fizetsz, a csirkemell filé meg mind hús.
2020. szept. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezt én értem, viszont a szárnyat akkor is könnyebb elkészíteni, finomabb és fele még mindig hús belőle, hiába van rajta bőr és van benne csont. Ha pedig csak a színtiszta húst nézzük akkor pedig nem sokkal drágább mint a mell, tehát ha nincs se időd, se energiád főzni (mint ahogy a kérdező említette), akkor ez egy kiváló megoldás.
2020. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A nincs időm főzni az azt jelenti, hogy a munka és egyéb kötelező elfoglaltságaim mellett vannak olyan napok, amikor edzeni is csak 8 körül tudok elkezdeni. Nem fogok előtte vagy utána nekiállni főzni. A hétvégi főzés egy jó ötlet lenne, de az azt jelentené, hogy egész délután sütögetek 3 napra. Amikor van időm, akkor nyilván nem a port innám. A kérdésem pedig főként arra vonatkozik, hogy otthoni edzés mellett indokolt-e az a magas fehérjebevitel, amit ilyen körülmények között megkönnyítene a fehérjepor. Saját testsúlyos edzést végzek, lehetőleg minden nap. Ezen kívül van egykezes súlyzóm, amivel néhány izomcsoportot le tudok jobban terhelni (bicepsz, tricepsz, váll, mell).

2020. szept. 6. 14:16
 10/10 anonim válasza:
Most végeztem a főzéssel nemrég a következő 3 napra. El kell dönteni hogy mit akarsz, jól akarsz kinézni és ezért áldozatokat hozol, vagy csak eledzegetsz 30 perceket aztán meg abbahagyod 1 hónapon belül mert semmi változást nem tapasztalsz. Az edzés legfontosabb részébe azaz a táplálkozásba nem akarsz semmi időt beleölni, úgy nem nagyon van értelme, mondjuk annyi hogy legalább valamit sportolsz nem csak tunyulsz, de a jó test az nem fog összejönni.
2020. szept. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!