Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen súpyemelô övet ajánlaná...

Milyen súpyemelô övet ajánlanátok (gerincferdüléssel)?

Figyelt kérdés
2023. febr. 23. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A súlyemelő övnek semmilyen hozzáadott értéke nincs egy konditermi gyúrós számára. A súlyemelő övnek súlyemelőknek (maximum még crossfitereknek) készült, ugyanis az a funkciója, hogy szakítás és lökés közben meggátolja a túlzott gerincextenziót. Neked gerincferdüléssel még kontraproduktív is lehet. Aminek értelme van, az az erőemelő öv, ami teljes hosszában széles és vastag. Utóbbi segít a helyes légzéstechnikában és a stabil törzsfeszesség fenntartásában, de ennél többet nem kell várni egy övtől.
2023. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sulyemeleshez, edzseshez hasznalnam, mert fajni szokott a derekam, barmilyen gyakorlatot vegzek, sullyal/suly nelkul, akkor is ha megfelelo tartassal/pozicioban csinalom.


Pl. ezek valamelyike tudna segiteni?


[link]


[link]


[link]


[link]


(A derek meretem ~66 cm)

Koszonom a segitseget, ment a 👍

2023. febr. 23. 15:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"fajni szokott a derekam, barmilyen gyakorlatot vegzek"

Jó eséllyel egy öv nem fogja megoldani a problémádat. A helyedben felkeresnék ezügyben egy gyógytornászt. A belikelt övek közül pedig egyedül csak az első használható.

2023. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az ide linkelt övek közül az 1. jó, a többi szar.
2023. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Fogok gyogytornaszhoz jarni, fozot is kapok majd, nem reg lettem diagnosztizalva (24 fok fent, 15 lent), eleg sok ido a papir munka.

Rendben, megrendelem az elsot, koszonom a segitseget.

2023. febr. 23. 15:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Én gerincferdüléssel edzek régóta és személy szerintem nem ajánlom az öv használatát, legalábbis nem azért, hogy fájdalmon segíts vele, csak elodázod a problémát. Ha valaki edz néhány éve, megtanulta a helyes technikát, erős a törzse akkor használjon övet, de addig inkább a helyes kivitelezésre kéne koncentrálni. Így kisebb súllyal fogsz tudni edzeni, de van más gyakorlat a guggoláson kívül, hogy tudj még guggolás után dolgozni a lábadon, pl. lábtoló.

És ahogy írták, erőemelő övet vegyél, az való guggoláshoz.

2023. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!