Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gerincferdüléssel milyen...

Gerincferdüléssel milyen gyakorlatokat nem szabad csinálni az edzőteremben?

Figyelt kérdés
2020. jan. 17. 17:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

ALAP, hogy edzés előtt, MINDENKI, el megy sportorvoshoz.


Nálunk, és 1-2 jobb helyen nem is engednek e nélkül.

2020. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Én még nem voltam olyan helyen, ahol bárkit is érdekelt volna,hogy volt e valaki sportorvosnal
2020. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagy súlyos guggolás felhúzás fej fölötti nyomások.

Nagy általánosságban.

Óvatosan kis súllyal szépen fokozatosan lehet végezni ezeket a gyakorlatokat is egy idő után.

2020. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Jövő héten készülök gyógytornászhoz, mert hátgerincferdülésem van és utána olvastam, hogy elég sok gyakorlat tilos ez esetekben.
2020. jan. 17. 20:24
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Azok a gyakorlatok tilosak ahol a gerincedre vertikális erő hat. Szóval összenyom valami. Viszont azok hasznosak amik kihúzzák...
2020. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Ki diagnisztizálta a gerincferdülést?
2020. jan. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Felhúzást, guggolást, vállból/nyakból nyomást egészen biztosan nem, a többiről egyeztess szakemberrel.


Edz nálunk egy 50 körüli pali. Kiváló formában van, nem csak a korához képest. Ő például sérves, a fenti gyakorlatokat ő is kihagyja, hátra szabályosan húzódzkodik, szélesen, szűken, lábra tolást, nyújtást, hajlítást+vádlit végez.

Az állapotból fakadó asszimetria okán hátra is inkább egykezeseket javasolnék, hogy tudj szeparáltan koncentrálni a két oldaladra, és/vagy olyan lehúzó "gépet", amely szintén lehetővé az oldalankénti lehúzást. A merevítőkre meg hyperhajlítás.


És akkor caps lock: SZAKÉRTŐVEL (gyógytornásszal, sportorvossal, reumatológussal, ortopéd szakorvossal) egyeztess!

2020. jan. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nekem attól múlt el a gerincferdülés, amire azt írják tilos
2020. jan. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

# 8 Kötve hiszem hogy a tényleges fokban mérhető eltérésed bármilyen gyógytorna és fűző nélkül helyrejött volna.

Vagy nagyon nagyon minimális volt.

De még nagyobb valószínűséggel csak hanyag tartásod volt.


Én is csináltam 15 éves koromtól testépítő gyakorlatokat sokszor nagy súllyal.

Döntött törzsű evezés,fej fölött nyomás földről felvéve,felhúzás stb stb.

Gyógytornára sose jártam csak pár instrukciót kaptam illetve utána olvastam interneten.

A gerincmerevítő izmaim erősek nincsen fájdalmam de a görbület ugyan úgy megvan.


Ha régen rendes orvoshoz elkerülök és megszervezett normális gyógytornában veszek részt ahol kapok egyedi fűzőt akkor csökkent volna a görbület.


Pedig annak idején még magán orvoshoz is elvittek...

Ebből is látszik ha Magyarországon milyen silány az egészségügy.

2020. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul csináltad.

Sose fogom megérteni, hogy miért azok osztogatják a tanácsokat, akik nem gyógyultak meg.

2020. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!