Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Önvédelmi szempontból melyikke...

Önvédelmi szempontból melyikkel járok jobban, ha beiratkozok valamilyen önvédelmi tanfolyamra, vagy elkezdek izmosodni?

Figyelt kérdés

22 éves férfi vagyok, valamivel magasabb, mint 190 cm.

Régebben már voltam kollégista Budapesten, azonban most megint visszaköltöztem a tanulmányaim, illetve a munkám miatt.

Előtte kifejezetten nem féltem Budapesten tömegközlekedni, vagy késő este elmenni valahova, viszont most ez teljesen megváltozott.

Nagy valószínűséggel azért, mert kiújult a szorongásos betegségem.

Bár magas vagyok, és vékony, de nem vagyok izmos, a reakcióidőm sem valami gyors, ha a helyzet úgy adná, hogy meg kelljen védenem magam egy esetleges támadástól.

Szerintetek inkább valamilyen önvédelmi forma tanulásának lenne elsődlegesen értelme, vagy annak, hogy elkezdjek edzőterembe járni és izmosodjak?



2023. márc. 4. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

"beiratkozok valamilyen önvédelmi tanfolyamra, vagy elkezdek izmosodni?"

Egy fűtött tornateremben senki nem fog felkészülni a való világ utcai balhéira, úgyhogy ezek a tanfolyamok mind pénzlehúzások laikus szorongóknak. Az izomnak sincs közvetlen köze az önvédelemhez, bár aki 190 centisen nagy izomtömeggel rendelkezik, abba jó eséllyel kisebb eséllyel kötnek bele a patkányok, viszont naturál hobbigyúrósként te nem fogsz olyan izomtömeget felépíteni, ami kabátban vagy egy vastagabb pulcsiban látszódna, úgyhogy ez koxos szint, azt meg nem ajánlom.

"kiújult a szorongásos betegségem"

Ez a baj. Aki szorong, fél, meghunyászkodik, nincs töke, nincs fellépése, az hiába jár kamu önvédelmi tanfolyamokra sok pénzért, hiába jár gépeket rángatni a konditerembe, egy fele akkor roma kölyök be fogja csicskítani, le fogja dominálni. A szorongásodat kell rendbe rakni. Magyarországon a nyugdíjas mamák is túlélik azt a csúnya és gonosz utcát, akor te 190 centis felnőtt férfiként miért vagy beszari? Az utcai konfliktusok kezeléséhez egyébként kell egy személyiség, egy pacek, egy erélyesség, egy kiállás, egy agresszió, egy keménység, ami ha nincs meg, akkor veszett fejsze. A lényeg, hogy már a kisugárzásod, a megjelenésed, a tekinteted olyan legyen, hogy amikor a férgek rádnéznek, akkor ne találják jó ötletnek beléd állni. 60 kilós kölyökként is lehet látni olyan arcokat, akik úgy néznek ki, hogy jobb velük nem cseszekedni, és vannak hozzád hasonló 190 centis culák is, akikre rá van írva, hogy vesztesek. Ezen változtass, a személyiségedet kell rendbe rakni.

2023. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 MadSeal ***** válasza:
19%
Inkább valami eszköz. Pl gázspréj, esetleg egy kis nyakkés (láncos, meg ne tudjanak folytani vele).
2023. márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"esetleg egy kis nyakkés"

Az ilyen srácok szerinted nem blokkolnának le, és mernék előrántani meg használni a nyakkést, amikor ott áll velük szembe Lakatos Lájonel és a két narkós testvére? Aligha.

2023. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
vipera,boxer ilyenekről nem hallotál? bár téged megvernének vele,mert kicsavarnák a kezedből
2023. márc. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 NTBS ***** válasza:
82%
Egyikkel sem.
2023. márc. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Az izom önmagában kb semmire nem jó, szóval bőven inkább az önvédelmi edzés. De arról meg tudni kell hogy sok-sok év kitartó munkája mire olyan szinten, izommemóriából mozdulsz egy támadás esetén, hogy az tényleg elég gyors és hatásos legyen. Mert kezdőként ha nekiállsz gondolkodni hogy na milyen támadásra melyik vedekezés lenne a legjobb, már rég földön vagy mire kitalálod. Utcai harcban sajna nincsenek szabályok.

Ha gyors biztonságérzetet szeretnél, a legjobb valami speckó önvédelmi eszköz, akár egy gázspray is. Ha van elég önuralmad hogy előkapd és célozz is vele, hatékonyabb mint gondolnád.

2023. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Alapjáraton nem tartom magam egy gyenge személyiségnek, csak amikor ezek a szorongásos epizódok vannak, olyankor teljesen megváltozom, mintha 2 külön ember lenne. Máskor kifejezetten van önnizalmam, viszont most úgymond paranoiás lettem, hogy biztosan érni fog valami atrocitás, de ugyanokkar nem értem miért, mert nem szoktak belémkötni.

Ha olyan helyzetbe kerülnék, megpróbálnám megvédeni magamat, csak a sikerességben kételkedem.

2023. márc. 4. 13:03
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

fútás

valamilyen fegyver

önvédelmi tanfolyam

Gyurás


kb ez a hatékonyság sorrendje, de ne tévesszen meg a dolog mindig hatalmas hátrányban leszel a támadóval szemben. Az egész élet kockázatos, az egész élet elfogadható rizikok vállalásáról szól, ha ez problémát okoz pszihologushóz mennyél.

2023. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az önvédelmi zenével:

https://www.youtube.com/watch?v=mpffLPQDXSs

Ez elkezded lejátszani és nagy eséllyel elmenekülnek az agresszorok..

2023. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Az 1-es és a 6-os válaszoló tanácsa. A kettő egyűt.
2023. márc. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!