Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tony Hawk a gördeszkás Peléje?

Tony Hawk a gördeszkás Peléje?

Figyelt kérdés
Tony Hawk a gördeszkás porton belül valóban akkor nagy ember, mint a fociban Pelé?

2023. márc. 23. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban így van. Az egyik legfontosabb alakja a sportágnak, úttörő, ikon, legenda.

Akárcsak Jordan a kosárlabdában, Gretzky a hokiban, vagy a már említett Pelé.

2023. márc. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kiemelkedőbbnek is mondható a hírneve gördeszkázásban, mint Pelé a fociban. (A sport kisebb népszerűségéből adódóan.)


Ha a gördeszkázásról beszélünk, akkor minden embernek Tony Hawk jut eszébe, de kb senki nem tudna mondani egy második nevet. Pl. Rodney Mullen neve a legtöbb embernek semmit nem mond, pedig a legtöbb "szakmai" helyen azért őt tartják mindenidők legjobb deszkásának.


Pelé szerintem egyre inkább "vitatott" a minden idők legjobbja/foci úttörője címben. Mellette Messit, vagy Maradona-t már azért sokan emlegetik a legjobbként.

2023. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ha a gördeszkázásról beszélünk, akkor minden embernek Tony Hawk jut eszébe, de kb senki nem tudna mondani egy második nevet."

ezzel én is így vagyok

de csak azért, mert aki akár csak egy kicsit belekóstolt a PC-s játékok világába az elmúlt bő húsz évben, az legalább egyszer biztosan látta valahol említve a Tony Hawk nevével fémjelzett széria valamelyik részét

ha Rodney Mullen nevével adták volna ki, akkor most csak őt ismerném, Tony Hawk-ot meg egyáltalán nem

2023. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, ezért mondom, hogy nem annyira Peléhez hasonlítanám.

Ha egy full laikust megkérdezel a fociról, előbb mondja Maradonát, Messit, stb., mint Pelét. :)

2023. márc. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gördeszkázás Peléje inkább Rondey Mullen.

Pelének olyat tennék, aki az egész sportban tudott kiemelkedőt alkotni, Tony csak csőben jó, de az igazi hírnevét csak azzal vívta ki, hogy őrült nagyokat ugrott olyan rámpákról, aminek normális ember a közelébe nem menne.

De összességében Tony egy elég szűk keretéhez konyít a deszkázásnak.

2023. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Rodney Mullen inkább, csak őt kevesebben ismerik.
2023. ápr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!