Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen anyagokat kell bevinni...

Milyen anyagokat kell bevinni a szervezetbe sportolás előtt?

Figyelt kérdés
Kaptam egy olyan házidolgozatot bioszból, miszerint írjam le, hogy milyen anyagokra van szüksége a szervezetnek mielőtt elkezdünk sportolni, edzeni stb. Jó lenne, ha kapnék ötleteket vagy akár linkeket is ahonnan ilyeneket leszedhetek. Előre is köszi!
2010. okt. 8. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Alacsony GI-s ch-k.

BCAA

Lehet még koffeint vagy ehhez hasonló stimulánsokat

Kreatin

De kb 100000 ilyen szart fel lehetne írni ami nem árt edzés előtt

2010. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

sportolas, nem egyenlo gyuras.

ahhoz kell(het) anyag elotte.


a sima futashoz pl. csak egy jo cipo/ruha es mehet.


miert kell anyag ahhoz, hogy vki sportoljon?

2010. okt. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én inkább olyan konkrét dolgokra lennék kíváncsi, mint pl B vitamin valamelyik fajtája és persze azt, hogy miben segít. Lehet, hogy nem volt egyértelmű a kérdés :)
2010. okt. 8. 14:45
 4/10 anonim ***** válasza:

A lassú felszívódású ch akkor is megmarad mert az adja az energiát

C vitamin


A második hozzászóló meg ha hülye üljön csendben.Amiket írtam futók is használják.A kreatin a sprinterek teljesítményét is növeli.A koffein pörgető stimuláns.

2010. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdés elég hülyén hangzik mert semmi sincs kőbe vésve
2010. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sport szeletet! És ha menet közben kimerülsz, akkor pedig Snickers! ;)
2010. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt 2. válaszoló! Kicsikét gondolkozz el mielőtt olyan dologra válaszolsz amihez nem értesz. Mindenféle sportoláshoz kell szénhidrát mivel az adja a szervezetnek az energiát. Próbáld ki hogy akármilyen edzés előtt egy órával jól bezabálsz szénhidrát dús kajákat. Utána próbáld ki hogy nem eszel semmit előtte. Első verziónál kicsit jobban fogsz teljesíteni. Az élsportolók se véletlenül isznak edzésen vagy edzés előtt szénhidrátos sportitalokat meg izotóniás italokat.


Kérdezőnek: "Gyúráshoz" az első válaszoló által leírt dolgok kellhetnek. De az se kötelező. A kötelező véleményem szerint a szénhidrát. Edzés előtt, edzésen.

2010. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az igaz de abból nem fog tudni 1 házidolgozatot összehozni hogy kell ch mert az adja az energiát.Azért próbáltam pár alternatívát beiktatni.

Leírja hogy kreatin.Mi az.Milyen fajtái vannak.Miért jó

BCAA szintén hogy mi az a 3 mainosav ami alkotja.Kitolja a fáradtságküszöböt,elnyomja a katabolizmust.

Koffein egyértelmű.

És ezekről mindegyikről van a neten info csak gugli

2010. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia

egyél legalább másfél órával előtte tojást túróscsuszát (de ne sok szalonnával)ilyen kajákat

2010. okt. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
h4xOr! jogos:D nem olvastam el az apró betüs részt h házi dogára kell:D
2010. okt. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!