Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért leszek egyre bénább és...

Miért leszek egyre bénább és bénább?

Figyelt kérdés

Szóval...lassan másféléve thai boxozom. (Előtte 6 év karate).

Az első évben minden jó volt. Gyorsan fejlődtem, az edző ígérgette, h elvisz versenyre, versenyzőkkel rakott össze, mert tényleg ment és ügyes voltam.


Erre most nemrég elmentem életem első versenyére, ami hááát katasztrofális volt. Konkrétan egy jó kombinációt se csináltam, pedig egy olyan ellenfelem volt akit alapból simán szétkapnék.


A verseny előtt/közben amúgy iszonyatos fáradtság öntött el. Olyan voltam mint akit benyugtatóztak, de rendesen. Se fejben, se testben nem voltam ott. Alig bírtam megemelni a karomat, lábamat...és persze hallottam amit az edző kiabált a ring mellől, de egyszerűen nem voltam képes semmire.


Na, de a jelenre visszatérve. A versenyen való viselkedésem teljesen kikészített...konkrétan sírás és dühkitörések között váltogattam egy hétig kb.

Persze, azóta újra járok edzésre és igyekszem, de úgy érzem, hogy visszafejlődtem.

Gyengébb vagyok, lassabb, a mozgásom csapni való és csodaszámba megy ha valami támadásom sikeres.


Akiknek eddig ezt elmeséltem azt mondták, hogy " EDDIG IS ILYEN VOLTÁL, CSAK MOST JOBBAN SZEMBE TŰNNEK A HIBÁID" vagy hogy "CSAK ROSSZ KEDVED VOLT MA, AZÉRT NEM MENT AZ EDZÉS".

De nemmm. Érzem, hogy nem...olyanok vernek szét könnyedén akik eddig könnyűek voltak számomra...pl. a mai napon egy kezdővel voltam és konkrétan neki több találata volt, mint nekem.(pedig igyekeztem!)



Elnézést, jó hosszú lett a magyarázat, de ha elolvastad nagyon köszönöm. :)


A kérdéseim pedig a következők lennének:


Miért kezdek egyre bénább lenni?

Mit tudnék ez ellen tenni?

Mi lehetett az a "fàradtság" amit éreztem verseny közben?


A válaszokat nagyon szépen köszönöm!!!



2023. ápr. 19. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Túlzottan rágörcsöltél. Ne akarj bizonyítani, csak próbálj játszani küzdelem közben, akkor sokkal jobb lesz.
2023. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy az edződnek a számtalan más egyéb feladat közül az az egyik, hogy az ilyen helyzetekben, az ilyen állapotokban is segítsen.
2023. ápr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igaz amit mondanak, az edzőnek kene segítenie. Azon is gondolkodj el szerintem hogy biztos te akartál-e versenyezni vagy csak beletereltek? Mert egy sportot versenyzés nélkül is lehet és érdemes csinálni.
2023. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!