Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Időszakos böjtölés mellett...

Időszakos böjtölés mellett szálkásítani?

Figyelt kérdés

Időszakos böjtölök, mármint nem szándékosan, szimplán csak így szoktam meg.


Mennyire hátrány ez izomvesztést tekintve? (igen, tudom, nincs rajtam akkora mértékű izomtömeg, mint egy profi testépítőn, ezért felesleg is ezen agyalnom..)


A kalória/makrók mindig megvannak a nap végére. A kérdés itt az, hogy reggel edzek, és mivel időszakos böjtölök, így edzés után sem kap tápanyagot a szervezetem.



2023. máj. 2. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"kalória/makrók mindig megvannak a nap végére"

Ez a lényeg, csak ez számít.

"reggel edzek, és mivel időszakos böjtölök, így edzés után sem kap tápanyagot a szervezetem"

Tök mindegy, nincs jelentősége, ez egy bullshit. A gyakorlatban a napi kalóriabevitel és a napi makrotápanyagbevitel számít, nem az, hogy edzés után X perccel mit kajálsz.

2023. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

És mi van akkor, ha napközben nem jut a szervezet tápanyaghoz, ezért a saját tartalékait kell használnia? Reggel megeszek 1000 kalóriát, este 1000-et, de a második 1000 beviteléig felhasználok 1500-at. Nem úgy van az, hogy akkor a szervezet pik-pak beépíti az 500-at, amit napközben nem kapott meg.

Ráadásul lehet, hogy nap végére megkap mindent, de mondjuk a vitaminok és ásványi anyagok egy részét csak reggel, másik részét meg csak este, közben meg "szenved", mert nem kapja meg, ami kellene az izmok építéséhez meg egyéb működéshez.

2023. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 nem így működik. Sokkal hosszabb folyamat a zsírleadás. Nincs ilyen hogy edzés közben bekajálok mert abból izom lesz, utána nem eszek 12 órán keresztül és égetem a zsírt. Letesztelheted magadnak is, de nem lesz belőle semmi, akkor elég könnyű lenne szálkásnak és izmosnak lenni egyszerre.
2023. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Hosszabb folyamat, nem azt írtam, hogy fél nap alatt lead 1 kilót, hanem hogy ha a szervezet nem kapja meg a szükséges tápanyagot, csak fél nappal később, akkor addig miből építi magát? Vagy megvárja amíg megkapja, majd gyorsan bepótolja, amit fél napig nem csinált?
2023. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
Szerintem ütik egymást.
2023. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

"ha a szervezet nem kapja meg a szükséges tápanyagot, csak fél nappal később, akkor addig miből építi magát?"

Ez az "építés" dolog (jelentsen is bármit a fejedben) nem óráról órára, napról napra történik, hanem hétről hétre, hónapról hónapra. Ezért nincs semmi jelentősége annak, hogy edzés után 30 perccel eszel-e natúr csirkemellet jégsalátával.

2023. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ki beszélt itt 30 percről vagy akár 1-2 óráról? 12-16 óráról van szó, nem 30 percről.

Ezzel az erővel akkor 3 napig nem eszek semmit, 3 nap múlva meg megállás nélkül eszek és minden rendben lesz, ugyanúgy, mintha mindennap ettem volna.

Az "építés dolog" meg azt jelenti, hogy a szervezetnek szüksége van ásványi anyagokra, vitaminokra, szénhidrátra, fehérjére ahhoz, hogy zsírt, izmot és egyebeket hozzon létre meg hogy az agy működni. Ez megvan?


Ha valakinek napi 2000 kalória kell, abból a legtöbbet nappal használja fel, amikor mozog, gondolkodik, stb.. Ha reggeltől estig 1000 kalóriából kell ezt "kigazdálkodnia", akkor hogyan fog bármi pluszt "létrehozni"? Ha naponta elhasznál 2000 kalóriát, de ennek a felét akkor kapja, amikor kb. csak ül meg alszik az illető?

2023. máj. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!