Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha diétázok mire figyeljek...

Ha diétázok mire figyeljek jobban? Kalória, zsír, vagy cukor?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a témában de nem igazán tudok eligazodni még. A cél az izomtömeg megtartása és mellette szálkásodás, zsírból fogyás

2023. máj. 22. 23:31
 1/2 Zizizabalo ***** válasza:
100%

Remélem nem troll, úgyhogy megpróbálok értelmesen válaszolni.


Ez a kérdés így már elég cikinek

számít, nem tudom mit olvasgathattál, mert bármelyik normálisabb forrásból meg lehet tudni, hogy fogyáshoz kalória deficit kell.


Az izomtömeg megőrzéséhez szükséges van súlyzós edzésre, és normális fehérje bevitelre (1.5-2g/tskg, bár ez is túl van lőve, mivel kezdőként nem hiszem, hogy nagy izomtömeged lenne, pluszvan hsír felesleg)


Ha van kérdésed, szívesen válaszolunk, de addigis böngészd youtubeon dietgainz csatornáját, magyar nyelven amire neked szükséged lehet, nagyon jól elmondja az alapoktól kezdve, ingyen.

2023. máj. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A “fogyás” nem feltétlenül súlyvesztést jelent, így nem kijelenthető, hogy csakis deficit alatt csökkenhet a testzsírszázalékod, nagyon jól belőtt étrenddel lehet pokoli lassan testkompozíciót váltani… persze nem az extrém dagadékoknak akinek 80kgot kell leadnia…

De akin csak pl van 5-10kg és a pocakot lecseréli 3év alatt V-alakra, annak simán lemehet a pocak úgy is, hogy közben valójában tömegnövel, aki nem hiszi, próbálja, én megtettem.

3 éve kezdtem, edzőm belőte a kajámat, 3 év alatt 6pack lett a kezdődő sörhasamból…


Amúgy alapjáraton a kaloria mennyiség a lényeg, de szükségtelen a kaloriát számolni, ha számolod a szénhidrát, fehérje, zsírt, akkor valójában látens számolod a kaloriát.

2023. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!