Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Teljesen kezdőként mennyit...

Teljesen kezdőként mennyit fussak egyszerre?

Figyelt kérdés

Közepes intenzitással, esténként…

Mindennap.


Hány kilométert kellene? Vagy kifulladásig?


Teljesen edzettlen vagyok, évek óta nem sportoltam semmit.


25 éves férfi vagyok, 174 cm és 69 kg.


Minimális túlsúlyom van.


Tegnap futottam 16,5 km-et, közepes intenzitással, elvileg 700 kalória körül égettem.


A talpam megfájdult, mert nem olyan jó a futócipőm, majd nézek másikat…


De azonkívül nem fáradtam el, szerintem még bírtam volna pár km-et.



2023. máj. 27. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Mii??? Ez komoly?? A legtöbb ember kb 200 m után nem bír tovább futni? Meg kell állniuk sétálni. Hogy a francba futottál te végig több, mint 16 km-t?


Amúgy edzésterveket nézz! Vannak facen futócsoportok, ott is segítenek, írnak neked az állapotod szerint. Mozgást kell helyretenni, tájékozódj róla mindenképp. A futás nagyon megterhelő a lábban levő kapcsolatoknak. Ezt a talp dolgot sem fogod tudni megoldani cipőcserével. Segíteni mindenképp fog, de a mozgásodon is kell javítanod majd valószínűleg. Elsősorban a láb leérkezése: talpközépre. Youtube-on lesz sok videó a futótechnikáról.


Minden nap nem kéne futni szerintem, a terhelés miatt. És 10 km fölé sem szükséges menni. Az edzéstervek tartalmaznak rövidebb szakaszokat is, 100-200-400 m sprinteket. Ezek több módon is segítenek felkészülni hosszabb távokra, ha ez a célod. De ezt már futós csoportban érdemes tovább részletezni.

2023. máj. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Teljesen komoly, de nem sprinteltem, hanem közepes intenzitással futottam az okosóra szerint.


Egész pontosan 16.43 km-et.


Nagyon sokáig utáltam és nem is tudtam futni, de amúgy ezt nem írtam mert nem is mértem, de szerintem azért van mert 1 éve van kutyám akivel NAGYON sokat kell sétálni és párszor séta közben elfogott valami nagyon furcsa érzés, hogy meg sem akarok állni és csak menni és menni tovább… De nem gondoltam volna, hogy ez ennyit számít.


Ezen kívül tényleg nem sportoltam semmit, kb. 18 éves korom óta. De ezt meg azért nem nevezném sportnak.


Most futásnál is előjött ez az érzés… És egyébként aznap már reggel is sétáltam már vagy 10 kilométert.


A másik ami segíthetett, hogy szedek ilyen alap vitaminokat mint C meg D vitamin, meg Cinket, meg szelént… Én eddig sosem szedtem semmit.

Meg kevesebb hozzáadott cukrot eszek.

Lehet ezek miatt megy a futás.


Meg igazából motivált a tudat, hogy az okosóra méri a megtett távot és én szeretném majd növelni a távot… De akkor nem fogok mindennap futni, az valóban túlzás.


A tappfájáson kívül még az a problémám, hogy a hátamat nem tudom teljesen egyenesen tartani, de igazából soha, nem csak futás közben. Ez 7 év számítógép előtt görnyedés miatt van…


Azt olvastam, hogy futás közben soha nem a lábam elé kell nézni, hanem kb. 15 méter távolba, illetve azt kell képzelni hogy a fejemet egy kötélnél fogva húzzák az ég felé… És ezeket alkalmaztam is, de így sem 100%-ig egyenes a hátam sajnos.

2023. máj. 27. 15:59
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos amúgy nincs Facebookon, de akkor lehet hogy emiatt csinálok…


A sprintelés az egyébként most sem megy, vagy csak nagyon rövid távon.

2023. máj. 27. 16:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Csinálj, megéri.


Javaslom akkor a running technique videókat is.


Amik még kezdő hibák szoktak lenni: kizeid előre nézzenek, előre lóbáld őket, abba az irányba, amerre mész. Tehát ne lóbáld magad előtt keresztbe.

Lábak szintén előre mozognak, ne csámpázz.


A fej is előre néz. Az se rossz szemlélet, amit írtál. A testtartásodon célzott edzéssel lehet javítani. Forward head kulcszóra keresve találsz javaslatokat szerintem. Vagy ha komolyan akarsz foglalkozni vele, akklr gyógytornász.

2023. máj. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem,ha már régen sportoltál, akkor ne kezdj rögtön 16,43 km-vel. Az azért egy kicsit sok.

De,ha bírod akkor lehet, csak ne mindennap ennyit.

Ha sportos akarsz lenni, akkor szerintem het 6× fussál kb. 10 km-t,és utána erősítsél még egy órát (pl. fekvőtámasz, húzódzkodás stb.) Semmiképpen se minden nap, mert akkor nem lesz idő regenerálódni az izmaidnak.Heti 6× pont jó futni meg erősíteni.

DE HA ROSSZUL VAGY, FÁJ VALAMID AKKOR ÁLLJ MEG.A SZERVEZETED JELEZNI AKAR NEKED ÉPPEN HA ROSSZUL VAGY!!!! DE HA BÍROD AKKOR FUTHATSZ KISIT TÖBBET IS!

Ráadásul lehet néha szakaszonként megpróbálnod sprintelgetni is. Akkor gyorsabb leszel, több izmod lesz, és még a terheléseket is jobban fogod bírni.

2023. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha most kezdted el, ráadásul úgy, hogy az elmúlt időszakban nem nagyon sportoltál, szerintem inkább az egyszámjegyű távoknál érdemes maradnod, ilyen távokkal a hosszútávú fejlődés helyett csak a sérülést kockáztatod. A közepes intenzitás egyébként nem világos, hogy milyen tempót takart, illetve hogy belesétáltál-e, és ha igen, mennyit.

A mindennapi futást én se javasolnám, ha mindenkép heti 4-5 alkalmat szeretnéd tartani, kezdésnek én ilyen 5 km körüli távokkal kezdenék, ha azokat teljesen magabiztosan hozod, akkor érdemes feljebb tenni a lécet, de egyből 16 fölé menni nem biztos, hogy jó ötlet. A teljes kifulladás pedig, pláne a legelején nem tűnik jó ötletnek. Edzésterveknek viszont feltétlenül nézz utána, ha van konkrét célod, nagy segítséget tud ez jelenteni.

Egyébként ajánlom, hogy nézegess amatőr versenyek után is, amikor én elkezdtem, ez elég nagy lökést és motivációt adott, plusz összemérheted a tudásodat, felkészültségedet, állapotodat más futókkal is, így lesz egy reális önképed.


Mindent bele és futósikereket kívánok!

2023. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!