Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2-3-an járunk edzőterembe,...

2-3-an járunk edzőterembe, egy edző irányításával. Az erőnlét javítása, az egészséges életmód, testsúly a cél. Jött egy öreg is edzeni. Hogy lehet jobb az állóképesssége, az ereje mint pl nekem?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon kellemetlen, hogy az öreg 1 hónapja jár mozogni, ráadásul orvosi utasításra, és felhúzásban pl kb annyit bír mint én. Öreg, és hát testes is. Kivétel a lába. Azt mondja 25 éve sportolt utoljára, de olyan vádlija van amit nagyon ritkán láttam. Én emellett évekig sportoltam, két év kihagyás után tavaly év végén elkezdtem terembe járni, és szarul érzem emiatt magam. Az öreg talán 170 magas, meg 100 kiló felett van, én 186 magas vagyok, 93 kiló. Ezt hogy lehet megértenem, nagyon gáz, hogy évek edzése ennyire nem jelent semmit.

#Mit csinálhat?
2023. jún. 11. 14:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
41%
Hány éves vagy te? És mit jelent nálad az öreg?
2023. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
29%

Hát azért az tényleg elmond sok mindent az egészségi és fizikális állapotodról, meg a korábbi sportmúltadról, ha egy idős beteg csávó erőben és pláne állóképességben komoly teljesítményt nyújt a teremben egy hónap után, mint te. Ettől függetlenül az erő és az állóképesség is ezer tényező függvénye. Te most tűzz ki célokat: eddz azért, hogy erősebb és fittebb legyél, mint egy nálad évtizedekkel idősebb fickó. Ez a nulladik lépés. Ha ez megvan, akkor kijelölhetsz ennél komolyabb célokat is.

Amúgy végszóként felhúzásban, meg úgy amúgy az alapgyakorlatokban általánosságban elmondható, hogy minél nagyobb vagy, minél nagyobb a testsúlyod, a tömeged, annál nagyobb munkasúlyokat tudsz megmozgatni. Az alapgyakorlatokban kimondottan jól teljesítenek az alacsony, de nagy testsúlyú egyének, aminek fizikai és anatómiai okai vannak értelemszerűen.

2023. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
27 leszek, az öreg meg valamivel 50 alatt 2-3 évvel. Én nem testépítettem előtte, kézilabdáztam. De azt gondoltam valami alapot a rendszeres sport csak jelent. Amikor beszélgettünk az öreg mondta, hogy huszonévesen még edzett valamit hobbi szinten, de azóta semmit. Az olyan mintha teljesen az alaokról kezdene el sportolni, vagy nem? Meg azért jóval nagyobb darab ember vagyok, még ha ugyanakkor kezdünk volna, meg egyidősek vagyunk akkor is nekem kellene valamivel előrrébb járnom.
2023. jún. 11. 15:02
 4/31 anonim ***** válasza:
66%
Cső ez komoly kérdés vagy megint szerepjáték?
2023. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

Megkérdezted tőle, hogy mivel foglalkozik?

Az erőt, állóképességet nem az edzőteremben szedte magára, de lehet a mindennapi munkája olyan, ami megkívánja azt az állóképességi szintet.

Te mivel foglalkozol?

Az évekkel ezelőtti sporttal felszedett izom nagyon gyorsan le tud épülni, ha nincs karbantartva, megdolgoztatva, pl irodában, ülőmunkát végezve telnek a napok.

2023. jún. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%

Tudja, én sokszor ettem már kőlevest, de abban még kolbász is volt.

Hogy az milyen jóízű!

2023. jún. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Szerepjáték? Ezt ide akartad írni?
2023. jún. 11. 15:18
 8/31 anonim ***** válasza:
56%
Orvosi utasítás 😂
2023. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Én sajnos sokat utazom autóval, pont emiatt kezdtem el edzeni, mert elértem a 100 kilót tavaly. Az öreg meg szerelő 12 éve. Az orvosa szerint mozognia kell az egészsége miatt.
2023. jún. 11. 15:23
 10/31 anonim ***** válasza:
86%

"sokat utazom autóval, pont emiatt kezdtem el edzeni, mert elértem a 100 kilót tavaly. Az öreg meg szerelő"

Tehát te ülőmunkát végzel, a 47 éves öreg pedig fizikai munkát. Akkor miért vagy meglepődve azon, hogy fittebb és erősebb, mint te?

"orvosa szerint mozognia kell az egészsége miatt"

Jó, Magyarországon ennyit mondanak az orvosok: kövér vagy, ne egyél cukrot, meg mozogjál. Mit mozogjál, hogyan kell felépíteni a mozgást, hogyan táplálkozz, hogyan menedzseld a kalóriákat, egyáltalán mik azok a kalóriák, hagyjuk is. Ezen a színvonalon van a közegészségügy szakmaisága.

2023. jún. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!