Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy éri meg a legjobban a...

Hogy éri meg a legjobban a megfelelő étrendet kiválasztani? (Tömegnövelés)

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra ,hogy ha tömegnövelő étrendet keresek mivel elég nehezen hízó vagyok. A megfelelő táplálkozás a legfontosabb az edzés mellett és tipikusan az vagyok akinek feketén fehéren le legyen írva, hogy mit egyen. Tudom ,hogy mindenkinek más az igény testsúly függő illetve sok más tényező de mégis jó lenne egy alap. Keressek fel egy szakembert aki ezzel foglalkozik és személyre szabottan összeállít egy étrendet? A neten sok cikk van de nem tudom melyik a megbízható. Vegyek egy konkrét könyvet receptekkel? Nektek mi vált be?

2023. jan. 29. 01:40
 1/7 japierdole98 válasza:
26%

Hát a tömegnövelő étrend az drága mutatvány lesz, mert nem kis meló azt a kalóriamennyiséget megkajálni ami a fejlődésedhez kell.


Ha mindenképp számít hogy mit viszel be, akkor keress fel valakit aki össze tudja neked állítani az étrendet, az a legegyszerűbb.


Én szintén nehezen hízok, de napi 1 kajával, és napi 2 shake-el (Mutant Mass) 4 kiló jött rám 1 hónap alatt. És nem zsírosodok.

2023. jan. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Első baromságokat ír, 4 kiló rengeteg 1 hónap alatt. 1 év alatt még jó lehet, kivéve ha teljesen kezdő vagy. Amúgy én pont ez a "nehezen hízó" típus voltam, annyit csináltam, hogy elkezdtem 3000 kalóriát enni sok húsétellel, tejtermékekkel és hát több mint elég volt. Tehát 10-15 évig tartottam a súlyom és hirtelen mégis tudtam hízni... Célozz meg egy kis kalóriapluszt, nem tudjuk mekkora vagy, lehet hogy neked 2500 is elég. Persze ez így nem étrend, egyél sokféle zöldséget, rostokat, de ha nőni akarsz végső soron a kalória fog számítani. Fehérjére mondanak ezt is azt is, testsúlyod*1,5-2g elég kéne hogy legyen, tehát ha 60 kiló vagy akkor 90-120g fehérje. De a növényi fehérjét is számold bele ebbe.

Én szoktam valamilyen főételt csinálni előre kb. 3 napra, azt elharmadolom és a többi étkezésem úgy mérem ki, hogy minden nap hasonló legyen a kalóriabevitel. Szerintem nincs olyan, hogy "megéri", ne akarj olyan ételeket enni amiket utálsz mert elmegy az életkedved, tanulj meg főzni és tápanyagot számolgatni mert kellő mennyiségű kaja nélkül nem sok izom fog feljönni.

2023. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ertesz hozza meg ugy erzed netrol se megy osszeszedni az infokat akkor egy jo edzo megoldas lehet. En pl nagyon nehezen hizok, ha nem edzek kemenyen heti 4x akkor szinte mind1 mennyit eszek akkor is fogyok. 170/68 es 4000+ kcalt viszek be, hogy ne fogyjak 🤷
2023. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Annyira kíváncsi lennék, ki az aki kb egy éve MINDENNAP hajnalban írja ki ugyanazokat a kérdéseket, szerepjátékozva, némileg átfogalmazva...
2023. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat. Nem írtam le de 68kg vagyok 187cm tudom 23 évesen elég gáz de nem sajnáltatni akarom magam hanem ezen változtani. Vettem egy jumbot és egy multi pro vitamint. Olvastam hogy ezek önmagukban semmit sem érnek kell mellé a megfelelő étrend és lehet kezdőként nem is feltétlen kéne de hátha mégis segítenek. Az utolsó kommentre reagálva pedig biztos idegesítő lehet ,hogy sok az ilyen “ostoba” kérdés és valószínű sokan nem is fogadják meg a tanácsokat de én szeretnék az ellentéte lenni. Egyébként én még nem tettem fel kérdést az oldalon.
2023. jan. 29. 14:59
 6/7 anonim ***** válasza:
tömegnövelés alatt mit értesz kérdező? Zsírdisznó szintre felhízni vagy esztétikusan izmosodni?
2023. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Természetesen a második
2023. jan. 29. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!