Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok szinte...

Miért nem vagyok szinte semennyire sem hajlékony 22 éves férfiként?

Figyelt kérdés

22 éves, 190 cm magas, vékony férfi vagyok, és már egészen gyerekkoromtól kezdve egyáltalán nem voltam hajlékony. Ha egyenes lábbal próbálom megérinteni a talajt, akkor kb a lábszáram közepéig, vagy picit lejjebb érek le. Ugyanez van a guggolással is, hogy nem tudok teljes mértékben leguggolni, illetve rövid ideig, mert az is fáj, illetve nem tudok sokáig egyensúlyozni.

Úgy alapból mindig szerencsétlen voltam a testmozgás területén, pedig nincsen szervi eredetű bajom.

Ez mitől lehet?



2023. jún. 13. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Aki nem dolgozik a hajlékonyságán és a mobilitásán, illetve aki nem végez olyan sporttevékenységet, mozgásformát, fizikai munkát, ami fejlesztené a hajlékonyságot és a mobilitást, az értelemszerűen nem lesz se hajlékony, se mobilis. Nyújtás, mobilizáció, hengerezés, masszázs, gyógytorna a te utad, ha ezen célzottan szeretnél javítani.
2023. jún. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Ajánlom a thai masszázscsajokat 😂
2023. jún. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavar, akár most is elkezdhetsz dolgozni azon, hogy változzon. Hónapokon, éveken át tartó kitartás kell hozzá. Néha kicsit kellemetlen is. Pár hónap után pl biztos megtudnád érinteni az ujjaddal a talajt.
2023. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Azért merr viszonylag magasra nőttél. Nem vicc, valószínűleg tényleg ez az eredendő oka. Én 195 centi vagyok, amit 14 évesen értem el, és mindig nagyon nem voltam hajlékony, pedig gyerekkoromban viszonylag sok nyújtó gyakorlatot végeztem, de a gyors növekedés nem kedvezett a hajlékonyságnak. Később meg önbeteljesítő jóslat volt, mert egyre kevesebb olyat csináltam, amihez kell a hajlékonyság.


Azóta ezen dolgoztam, szóval fejleszthető a dolog megfelelő gyakorlatokkal felnőttként, mert már nem növekszel.

2023. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem szoktad ezt csinalni, teljesen normalis
2023. jún. 14. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most mar elkezdheted mindennap a nyujtozkodast…
2023. jún. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!