Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehetséges ennyit fogyni...

Lehetséges ennyit fogyni súlyzós edzéssel vagy én csinálok rosszul valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon sokáig (kb. 3 év) csak futottam, majd egy otthoni edzéses időszak után két hete eldöntöttem, hogy súlyzós edzést szeretnék csinálni, mivel a kardiótól elég gyengének érzem magam.

Korábban 1500 kcal körül ettem, amit most felvittem 1800-1900 körülire, szinte grammra pontosan eszem a kiszámolt ideális makróknak megfelelően.

Azt vettem észre, hogy ezalatt a két hét alatt újra beindult a fogyásom, le is adtam 1,5 kilót hirtelen, viszont picit izmosabbnak is látom magam (bár ugye ez nemcsak a mostani két hét, hanem az otthoni edzés eredménye is részben), a testem nagyon jól reagál a súlyokra ahhoz képest, amire számítottam.

169 cm magas vagyok és 65 kg. (22/L) Lehetséges, hogy valamit rosszul csinálok és ne éljem bele magam, hogy ennyi finom tiszta étel és heti 4 súlyzós edzés + nagyon picike kardió mellett ez fejlődés?

(A shopbuilderes edzésterv, amit követek, azt írja, hogy idővel pont többet kellene, hogy mutasson a mérleg.)


A válaszokat előre is köszi!



2023. jún. 14. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod. Súlyzós edzés, több kalória, ez rendben.
2023. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
72%

Először is gratulálok az eredményhez!

A siker kulcsa a fejlődés, ami nálad most megy végbe, úgyhogy abszolút minden rendben.

Csak így tovább!

2023. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

A súlyzós edzés valójában nem éget sok kalóriát. (egy keményebb lábedzés is max 300 kalória)

Tehát nem attól fogytál, mert a súlyzós edzés sokat éget, hanem mert a napi aktivitásod növelted. Lehet, hogy többet sétálsz, több a házimunka, kocsi helyett többet közlekedsz gyalog, bármi. A lényeg, hogy növekedett a NEAT, még a tudtod nélkül is.



"A shopbuilderes edzésterv, amit követek, azt írja, hogy idővel pont többet kellene, hogy mutasson a mérleg."


Shopbuildert messziről kerüld, legalábbis információkat tekintve. Onnan nem szabad informálódni. Elavult, tele tévhitekkel lévő oldal, amik még 10 évvel ezelőtt sem állták meg a helyüket, viszont egy edzésterv jó alap lehet, hogy legyen fogalmad arról, hogy mit is kell csinálni egy teremben.


Az pedig mindent elmond, hogy szerintük egy edzésterv miatt fog nőni a súlyod.. Nem, nem az edzésterv miatt nő a súlyod, hanem mert tartós kalóriatöbbletben vagy. Azaz, ha te ezzel a 1800 kalóriával deficitben vagy (márpedig igen, hisz fogysz), akkor csinálhatsz bármilyen edzéstervet, nem fog a súlyod nőni.

2023. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
60 kg-nal ne legyel tobb,mert a tulsulyos.
2023. jún. 18. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!