Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány kilómétert kéne lefutni...

Hány kilómétert kéne lefutni 30 perc alatt?

Figyelt kérdés
Otthoni edzésünk van és 5,5 km-ert futottam 30 perc alatt de nem tudom jónak számít-e.

2023. jún. 19. 09:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó. Persze az se mindegy, hogy 150 centis nő vagy 2 méter magas férfi vagy.
2023. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
jónak számít.
2023. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
180cm nő vagyok
2023. jún. 19. 11:51
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó eredmény.
2023. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van.
2023. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávú futásnál az iramot (tempót) perc/km-ben mérjuk. Az 5,5 km 5 perc 45 mp/km tempónak felel meg.


Ez jó-e?


Edzetlen ember le sem tud futni 5,5 km-t egyben. Háromban sem. Ehhez képest jó.


A 10.000 méteres síkfutásnak 2:30 körüli ezrei szoktak lenni. Ehhez képest rossz.


Hozzávetőlegesen a 6 perc az olyan kocogótempó, ami már nem látszik tötymörgésnek, tehát nem úgy néz ki, mintha futnál, csak közben alig haladsz gyorsabban a gyaloglásnál. A 6 perces időhöz már el kell járni kocogni. Olvastam egyszer egy ilyen "jótékonysági futóról", aki mellé be lehetett csatlakozni, ő pl. több napon keresztül napi x órában futott, és ő ment 6 perces tempóval, pont azért, hogy egyrészt bírja, másrészt meg be lehessen hozzá csatlakozni.


Az 5 perces idő már futásnak néz ki kívülről is. Fenntartani 5 km-en keresztül már tudatos edzésmunkát igényel egy átlagembertől. Egy hosszútávfutónak persze bemelegítősebesség.


Fejleszteni lehet a tempódon, hogyne lehetne, de ha nem a futás a fő sportod, alkatod sem feltétlen hosszútávfutós (kicsit erősebb, túlsúlyos itt-ott), akkor nem biztos, hogy könnyen fog menni. Az 5 km-t mondjuk leviheted 5 percre, onnantól viszont valószínűleg minden másodpercért meg kell küzdeni. És a mostani 5:45 sem rossz!


Ha tényleg célod mondjuk 5 perc alá bemenni (pl 5 km 25 percen belül), vagy 4:45-öt tudni, akkor szánd rá a nyarat a felkészülésre, aztán amikor bejön szeptember végén egy hűvösebb este, (olyan 15 fok alá hűlik az idő), akkor próbáld megfutni! A nagy meleg nem tesz jót a csúcsdöntésnek!

2023. jún. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Attól függ.


Ha ezt lazán futottad le, könnyű intenzitással, akkor nigen edzett vagy.


Nekem 1,5 év futás és 3 év rendszeres sporttal, gyerekkori sportmúlt nélkül menne, de magas pulzuson, kifáradva.


Persze nem értek hozzá, de ha egy gyerekkori sportmúlt nélküli ember 1 éven belül eléri, hogy akár zihálva, de megy neki ez, azt irigylem. Valamit jól csinál.


Mennyit futsz, mióta, mennyit sportolsz, milyen sportmúltad van??

2023. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Féléve járok edzeni, egy hónapja kocogok és kb nekem is ennyi a tempóm. 31/N
2023. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8


Mit sportoltál gyerekként?

2023. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Gerincferdülésem miatt kb semmit a gyógytornán kívül, 6perc körüli tempó annyira jó kezdésnek?
2023. júl. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!