Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egyéni kardió jellegű sportot...

Egyéni kardió jellegű sportot űző felnőttek, középkorúak! Nektek van célotok, "nagyobb" eredmény elérése? Én szeretnék, csak egyikre se vagyok képes!

Figyelt kérdés

A futás önmagában unalmas (mármint a heti mennyiség, amennyit komolyabb célhoz kell) és nekem kevés is, emellett állandóan sérülésekkel bajlódom, várhatóan teljesen jó sohasem lesz. Továbbá a második nyáron totyogok 7:30 feletti kilométerekkel.


A túrázás unalmas.


A triatlon jó lenne, de 10 perc kellene bemennem a hideg vízbe és a bicajban is lassú vagyok. (Jelenleg a fele a tempóm annak, ami kellene a triatlonhoz.)


2023. jún. 24. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én biciklizek és a távra gyúrok, havi 1000 km a cél. Egyelőre tartom, 6100 van idén. Nem tudom, mennyit futsz, de nekem 3 hónap alatt, heti 2 futással simán meglett a 6:20-as idő 6-8 km-en úgy, hogy előtte sosem futottam, csak bicikliztem.
2023. jún. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ettől nem lett jobb az önbizalmam. 😂
2023. jún. 24. 21:06
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a 6:20-as idő megvan, csak kikészülök, kardiológus utána ne lásson és a sérülésem is visszajön.
2023. jún. 24. 21:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Unalmas vagy, inkább feküdj le aludni.
2023. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyébként mi a célod a bicajjal?

Hazai verseny, külföldi verseny, megnyerni valamit?

2023. jún. 24. 21:49
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem vágták ki innen azt, aki csak azért van itt, hogy minden kérdésnél belekössön a kérdezőkbe.



1-es, egyébként a nemed se mindegy.

Jó, ha férfi vagy, akkor is azt mondom, fogalmam sincs, mire volt jó, hogy leírtad azt, hogy bezzeg te milyen gyors vagy könnyű futótempóban, alacsony pulzuson, jobb neked, ha más még rosszabbul érzi magát?

De ha férfi vagy, főleg, ha gyerekkorodban sportoló voltál, akkor már teljesen mást jelent a tempód.

2023. jún. 25. 07:31
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
6: ne vetítsd ki a kisebbségi komplexusod. Attól, hogy magaddal bajod van, nem kell másokat bántani.
2023. jún. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

5: nem versenyzek. Nem is szeretem a biciklis versenyeket, mert veszélyesnek tartom. Meg esélyem se lenne a fiatalok között, akik gyerekkoruk óta csinálják. Egyedül szeretek tekerni, kikapcsolódni és egészségesebb lenni.


A futást azért írtam, mert ha nekem megy a 6:20, aki genetikailag mindenféle sport ellen vagyok kódolva, akkor biztos vagyok benne, hogy bárki másnak is menne, ha eleget csinálná. A kardio sportoknál attól leszel jobb, ha sokat csinálod. És egymást is "segítik": ha sokat biciklizel, a futás is jobban fog menni és fordítva.


40 évesen kezdtem sportolni, addig gyerekkorom óta a számítógép előtt ültem. Amikor 120 kiló lettem, akkor kattant be valami, hogy ez így nem lesz jó. Azóta körbetekertem a Földet (40.000+ km), lefogytam (bár még kellene többet) és futni is elkezdtem, bár azt mérsékelt lelkesedéssel, mert a biciklizéshez képest nagyon unalmas. Igen, férfi vagyok.

2023. jún. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezzel az a bajom, hogy mértékkel kell, mert lesérülsz.


1,5 éve futok, heti 3-szor, aztán 4-szer, most megint 3-szor.


Heti 40 km-től sérültem le.



Nekem verseny/esemény kell, ezekért csinálom



Nekem az egészségemen nem javít. :(

2023. jún. 25. 11:07
 10/11 A kérdező kommentje:
Nyilván amatőröknek (is) szóló verseny, pl BSI-események.
2023. jún. 25. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!