Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik olyan sport amiben...

Létezik olyan sport amiben lehet relatíve komoly eredményeket elérni úgyis, ha idősen kezded el? (Húszas évek vége, harmincas évek eleje)

Figyelt kérdés

Relatíve komoly eredmények alatt nem azt értem, hogy olimpiát vagy világbajnokságot nyerni… Meg nem is azt, hogy megélni belőle mint profi.


Hanem azt, hogy kisebb-nagyobb, valamennyire elismert kerületi, városi, országos (akár külföldön), vagy ilyen függetlenebb félprofi versenyeket megnyerni, ilyen minimális pénz díjakkal…


Én sajnálom, hogy engem fiatalként senki sem ösztönzött sportra, mert nagy bennem a versenyszellem.


25 éves vagyok.



2023. jún. 10. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Súlyzós edzés pl
2023. jún. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm kb 23-24 évesen kezdett el full kontakt karatét.

Már 3 danja van. 40 felett.

Bár ha nincs versenyszellem, meg némi konokság benned, akkor megunod hamar.

2023. jún. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk pénz nem sok van benne, esetleg szponzoroktól visszajön a felszerelés egy része, ha már nagyon profi vagy, de az ultrafutás pont ilyen. Esetleg a triatlon (Ironman féltáv ill teljes táv).

De az ultra tuti, abban sokat lehet fejlődni.

2023. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

3: mondjuk úgy, hogy amiben pénz van, abban élvezet meg minőség nincs.


Nézzük meg a magyar sportot. Ahová öntik évtizedek óta, ott csak anekdotákból élnek, ahol meg nincs annyi, pl. kézilabda, na ott egész szépen szerepelnek.

2023. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Rózsany Májzli válasza:
100%

Lehet hogy hülyeséget mondok, de a crossfit az nem ilyen?


Ha jól tudom, akkor vannak nemzeti bajnokságok is, meg ott a Crossfit Games, Rogue Invitational, stb.



Mivel vannak ilyen 40+-os emberkék is, akik meghatározó nevek a sportban, azt gondolom -mint laikus, aztán lehet tévedek-, hogy el lehet ezt kezdeni 25 évesen is… Keményen edzel 10 évet, nem feltétlenül gondolom hogy törvényszerűen hátrébb leszel mint aki mondjuk fiatalabban kezdte. Ha valaki 42 évesen tud ebben komoly eredményeket elérni, akkor Te pl. 35 évesen miért ne tudnál, ha addig keményen gyakorolsz?


Igazából szerintem azoknál a sportoknál fontos, hogy gyerekként kezdje el aki komolyan akarja űzni, ahol ilyen 30 évesen már ki is öregednek belőle az emberek.

2023. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Senior versenyeken egészen biztosan kb. minden sportágban.
2023. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Triatlont is ide lehet sorolni.

Amúgy is minden része hozzájárul egy ember egészséghez, de emellett még rugalmasan is lehet végezni a felkészülést. Nincsenek fix időpontban edzések, országosan viszonylag sok verseny közül lehet választani, és akar egy ezzel foglalkozó egyesülethez is be lehet csatlakozni.


A küzdősportok is ide tartoznak, de ahhoz nem mindenkinek van kedve, bátorsága stb..

2023. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Golf? Horgászat? Kung-fu?
2023. jún. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!