Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fáradásos bokatörés és bokasza...

Fáradásos bokatörés és bokaszalag-szakadás mennyi idő alatt gyógyul? Mi várható a sportorvosnál?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, több éve versenyszerűen focizok. Június 11-én volt időszakos sportorvosi vizsgálatom. Az azt megelőző hetekben rendszeresen észrevettem, hogy az edzések/meccsek végére egyre jobban fáj a bokám. A sportorvoshoz pechemre éppen úgy kaptam időpontot, hogy előtte volt edzésünk és elég nehezen tudtam terhelni a bal lábamat.


A sportorvos mielőbbi röntgen és MR vizsgálatot ajánlott, ill. nem adta meg az engedélyt. Augusztus 25-én kell visszamenjek. Azóta két rtg vizsgálatom is törésre negatív volt. Tegnap az MR viszont kimutatott egy fáradásos törést, ill. egy szintén több hete fennálló (un. krónikus) részleges külboka szalagszakadást.


Gipszcsizmát kaptam, hogy tartsa a bokám, viszont terhelhetem is. Hiába jeleztem, hogy laza a gipsz, nem foglalkoztak vele.


Egy fáradásos töréssel kombinált részleges szakadás regenerálódhat augusztus 25-ig? Megkaphatom akkor szerintetek a sportorvosit? Egyáltalán mikor léphetek vajon pályára? (Bajnokin hivatalosan sportorvosi nélkül nem lehetek még cserepadra sem benevezve)


Köszönöm a válaszokat, segítségeteket.



2023. aug. 7. 16:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!