Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet ajánloto...

Milyen harcművészetet ajánlotok, ha meg akarom védeni magam? (olvasd el a részleteket is)

Figyelt kérdés
25 éves, 168 cm körüli férfi vagyok. Azt akarom, hogy jobb legyen a kisugárzásom, és veszélyes helyzetekben is feltaláljam magam, ezért el akarok kezdeni valamilyen küzdősportot. Szeretném az utcán megvédeni magam, nem akarok megijedni a konfliktusoktól. Régebben gyúrtam, bizonyos időközönként most is, de inkább futni szoktam. Olyan küzdősportot szeretnék tanulni, ahol nem hátrány a magasság, az, hogy nem vagyok kigyúrva, és van eredménye. Utóbbi alatt azt értem, hogy nem hosszú évekig járok valahová, fizetem a költségeket, de csak hitegetnek, hogy majd egyszer magas szintre jutok.

2023. aug. 8. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen harcművészetet ajánlotok, ha meg akarom védeni magam"

Az még mindig igaz, hogy akinek a gyakorikerdesek.hu-n kell érdeklődni önvédelem és utcai konfliktusok terén, az hiába jár bármilyen harcművészetre, nem sok esélye lesz Kalányos Gazsi és a narkós testvérei ellen. Továbbra is le lehet élni Magyarországon egyébként úgy az életed, hogy nem kell soha karatéznod az utcán, de ha meg ne adja isten mégis valami balhé van, akkor nincs az a harcművészet, ami megold egy 1VS3 szituációt, vagy egy hátulról jövő támadást, vagy egy késes/viperás (vagy bármilyen eszközös) helyzetet.

"akarom, hogy jobb legyen a kisugárzásom, és veszélyes helyzetekben is feltaláljam magam"

Ezt megint nem harcművészeti tréningeken fogod megkapni, ugyanis heti két edzés nem ad személyiséget. Lakatos Emílió sem harcművészeti tréningen lett olyan, amilyen, hanem mert már ovis kora óta üti a papucsot a fater tenyerén, meg mert már általános alsóban szétterrorizálta az osztálytársait. Tököt, pacekot, fellépést, határozottságot növeszteni egy önálló pszichés feladat, amit ráadásul célszerű időben elkezdeni, mert 25 évesen sokszor már késő. Ha vesztes alkat vagy, és leéltél 25 évet vesztes alkatként, akkor nehéz ezen változtatni, amikor ott állsz az aluljáróban a patkányokkal szemben. Ettől függetlenül küzdősportolni jó dolog, a küzdősportok pedig remek mozgásformák, és amit adnak fizikailag/mentálisan, az abszolút építő, de magában ha a személyiségedben nem történik változás, akkor az nem fog küzdősport által sem.

2023. aug. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keresgélj a régi kérdések között, ezt már nagyon sokszor megkérdezték.


Amúgy részemről a válasz: fegyver, illetve több támadó ellen egyiket sem ajánlom.


Több támadót legyőzni csak úgy van esély, ha azok nagyon hülyék. Ugyanúgy egy jó késest nehéz lefegyverezni, és akkor nem beszéltünk lőfegyverekről.


"nem akarok megijedni a konfliktusoktól"


Pedig jobb, ha nem keresed a konfliktust, mert előbb-utóbb biztosan pórul jársz.


"nem hosszú évekig járok valahová"


Bármely küzdősport/harcművészet magas szintű elsajátítása évekig tart, és utána sem leszel Steven Seagal.

2023. aug. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" nem hosszú évekig járok valahová, fizetem a költségeket, de csak hitegetnek, hogy majd egyszer magas szintre jutok "


hát pedig minden küzdő sport úgy néz ki hogy hosszú évekig jársz oda fizeted a költségeket az egyesületi tagdíjat a felszerelést megveszed a versenyre a nevezési költséget aztán majd egyszer eljutsz valamilyen szintre. ráadásul hogy milyen szintre jutsz el az rajtad múlik főleg nem azon hogy milyen küzdő sportra jársz. nyilván ha a címkédbe beírt krav magára jársz ott soha nem fogsz eljutni semmilyen szintre de ebbe bele se menjünk


amúgy az #1-es jól leírta a dolgokat

2023. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az előző írja. Ha te azt várod, kedves kérdező, hogy beiratkozol valahova, aztán heti két-három edzéssel te pár hónap után egy nagyon ütőképes, nagyon határozott kisugárzású csávó leszel, akkor rosszak az elképzelések.
2023. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

KSI okolvivo szakosztaly!!

Mma ra is jartam meg bbj krav magara . Egxik helyen se tanitottak meg utni. Ksi ben viszon nagyon !!!

2023. aug. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 abigel0000 válasza:
szerintem a judo tökéletes sport önbizalmat ad és meg tudod védeni magad szükség esetén, fejleszti a gyorsaságod és a technikádat, én is judozok nagyon szeretem!Erősít is.
jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!