Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Veszélyes és egészségtelen a...

Veszélyes és egészségtelen a (tapasztalt) max pulzus 85-90%-án sportolni?

Figyelt kérdés

Meleg időben simán abban a pulzustartományban futok (persze megerőltetés nélkül), ha nem vagyok hajlandó sétálgatni, totyogni.

De van ismerősöm, aki abban a tartományban bicajozik, mert szereti keményen nyomni.


Ez így mennyire veszélyes?


2023. aug. 9. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha hozzászoktál, akkor nem az. Én pl. ugyanott futottam (ez 40 éves korom körül 172-180-as pulzust jelentett) 45-50 perceket ugyanazzal a tempóval 5:45-6 perc között, ugyenekkor a max pulzus (pulzusmérővel mérve) 193 volt, koromhoz képest kicsit magasabb, de hát ebben nagy egyéni különbségek vannak. Ezt előadtam heti 3x. Még élek.


Bicajjal viszont nem nagyon tudom 160 fölé vinni.

2023. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól is függ mennyi a max pulzusod. De egyébként magas pulzustartományban általában célszerű kevés időt tölteni, de az a kevés idő hasznos. Pl. interval edzéssel lehet ezt elérni.
2023. aug. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Világos, de vagy nem élvezem a hobbimat (a sportolást), vagy felmegy ennyire a meleg miatt.
2023. aug. 9. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!