Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért púposodik a hasam alja?

Deadspacefan kérdése:

Miért púposodik a hasam alja?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy mostanában az alhasam, másnéven az alsó abs-em, a köldök alatt púposodik. Azt tudni kell rólam, hogy fiú vagyok, 20 éves, és az évek során annyira lefogytam, hogy látszanak a kockák, emellett szoktam eljárni edzeni. Az étrendemre is viszonylag odafigyelek, bár nem tartok szigorú diétát. Szoktam a kalóriákat számolni, viszont az esetek többségében kerülöm a cukros üdítőket, cukros ételeket is csak alkalmanként fogyasztok. Ha lehet inkább víz, de az íz miatt zero dolgokat iszok, étel meg ami éppen van, de azok alap esetben nem lépik túl a súlymegtartáshoz való kalória mennyiséget az esetek 95%-ában, legalábbis szerintem. Viszont a hasam alja elkezdett púposodni, és nem tudom miért lehet. Bőr alatti zsír pedig nem lehet, mivel a púp kemény. Az érdekes dolog, hogy reggelente amikor felkelek, alig látható, de délután amikor hazaérek, akkor nagyon. És amikor befeszítem a hasam, akkor csak a középen lévő köldök alatti függőleges rész púpus. Nem értem miért lehet ez, visceral, azaz szervek közötti zsír nem hiszem, mivel az elvileg nem látható, és csak 10%-át teszi ki a testzsírnak. Szerintetek miért lehet ez? Vagy csak hízok és nem veszem észre?

2023. szept. 19. 18:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!