Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az normális, ha kezdőként már...

Az normális, ha kezdőként már az első naptól hosszú edzést javasol a személyi edző?

Figyelt kérdés

Nem voltam soha nagy mozgó típus, a tesi órákon is inkább csak haldokoltam. Általánosból ballagtam és anyám elvitt abba a konditerembe ahova ő járt, mert volt rajtam némi súlyfelesleg és elég edzetlen is voltam. Azt mondta, hogy nem kell elsőre sokat lennem, csak próbáljam ki. Átöltöztünk és az edzetlen 15öt még be sem töltött lánynak ilyet szól a személyi edző (nem kértük fel külön nekem, csak javasolta ingyen): "na akkor 40 perc kardió és utána 15 perc erősítés". Hát el is ment a kedvem, azt hittem leszek kb 20 percet elsőre.


Eltelt sok év és már huszonhárom évesen magamtól kerestem fel egy személyi edzőt. Tudni kell hogy azelőtt sosem súlyzóztam, de más sportot se nagyon végeztem, csak futást, biciklizést. Kétszer találkoztam vele két egymást követő nap, szerinte alkalmanként másfél órát kell edzenem, 10 perc bemelegítés, 50 perc súlyzózás meg hasizom vele, és még fél órát legyek valami gépen. Egy hétig felkelni is nehéz volt az edzései után.


Én gondolom rosszul, hogy a nulláról nem 1 órákat vagy másfeleket kéne tolni?


2023. szept. 26. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Na ez is valami okj-s személyi edző lesz. Felesleges ennyit edzeni, főleg teljesen kezdőként. 1.5 órás intenzív teljes test edzés nem kezdőnek való. Fokozatosan kell növelni az időtartamot nem egyből ennyivel kezdeni. Én anno 25-30 perces edzésekkel kezdtem. És ahogy telt az idő, fejlődtem úgy nőtt az edzés időtartama is.
2023. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1-esnek igaza van, ennyit még én sem edzek pedig már több éve csinálom és simán tud egy 45 perces edzés is néha elegendő lenni, ha normálisan és intenzíven csinálod, de főleg az elején még szerintem is ennél kevesebbel is elég elkezdeni, utána majd növeled az időtartamot ha több motivációd lesz és látod, hogy van eredménye.
2023. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondott hülyeséget az edző!


Egy egy órás edzésbe belefér egy negyed órás bemelegítés (felnőtt, ülőmunka, kocsival érkezik), 35 perc "meló", 10 perc nyújtás. Ez mire elég? Semmire, a súlyokon nem ér végig ennyi idő alatt!


Persze egy kezdő intenzitása nem lesz akkora, mint egy évek óta tudatosan edző emberé. Ami a kezdőnek "40 perc kardió", az jó eséllyel séta-kocogás-séta-kocogást jelent. A végén pedig 15 perc erősítés legfeljebb néhány célzott gyakorlatot jelent, nem pedig 15 perc folyamatos melót max közeli súlyokkal.


Mivel a kezdő nem tudja az intenzitást magasan tartani percekig sem, ezért hosszabb terjedelmű, alacsony intenzitású edzéssel tudsz indítani. Amikor felépül egy alap-állóképessége, akkor azzal már majd tudsz dolgozni, emelheted az intenzitást, jobban tudsz területet célozni, változatosabb feladatokat adhatsz. De ehhez ő is kell.

2023. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NTBS ***** válasza:
Az egy óra nem sok.
2023. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!