Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Téli edzés után is jó a hideg...

Téli edzés után is jó a hideg zuhany?

Figyelt kérdés
Idén nyáron kezdtem el edzeni itthon a teraszon ami után nyáron nagyon jól esik a zuhanyzás hideg vízzel, de mostanában már kezd kicsit hűvösebb idő lenni, ilyenkor is simán jó a zuhanyzás hideg vízzel vagy inkább télre szüneteltessem?

2023. szept. 30. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A hideg zuhany minden évszakban egészséges, semmi bajod sem lesz töle, esetleg olyan "mellékhatása" lehet, hogy egész télen nem leszel még csak náthás sem.
2023. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Nem ajánlom. Nagy stressz a testnek, nem véletlen szar érzés egy hideg zuhany... Jó rajtam alig van zsír, ha vki hájasabb, kevésbé megterhelő.

Rettentően eltúlzott a pozitív hatása, tulajdonképpen csak hormesis hatás. Én se vagyok beteg soha, de ez életmód, táplálkozás.

2023. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Ez attól függ, a lakhelyed milyen…

Nagyon jó a youtube-on a sok hidegzuhanyos Wim Hoff mániás emberkét hallgatni, de szerintem mind olyan helyen laknak, ahol egy termosztát állandó hőmérsékleten tartja a házat… én pl májustól szeptemberig hideg zuhanyzok mindig, de egy szigetelettlen rossz régi házban élek, télen van, hogy 9-13fok van a házban ha épp nincs begyújtva, egy porcikám nem kívánja a hideg vízet olyankor.

Szóval ha van hol gelmelegedj, akkor igen jó dolog tud lenni a hideg zuhany télen is, de ha nincs hol biztosan felmelegedj, akkor inkább maradj távol tőle.

2023. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
2 ebben nincs igazad, csak azért kellemetlen számodra a hideg zuhany, mert nem vagy hozzá szokva, aki rendszeresen érintkezik hideg vízzel, annak semmi streszt nem jelent, mégcsak nem is kellemetlen.
2023. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A hájnak pedig ehhez az ég világon semmi köze nincs.
2023. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

4: Nyilván valamilyen mértékű toleranciát kialakítasz, és így kevésbé érzed, de attól még ugyanúgy szar. Én is csináltam régen, nyáron és télen is. Meg Wim Hof-ot is ismerem. Több kárt okoz mint jót.

Gondolkozzál már egy kicsit, 36C az emberi test, a víz meg 0-20 között. Szerinted ez nem stressz, szimplán fiziológiailag?

Nincs köze a hájnak? Hja, ok, akkor nekem egy hideg zuhany vagy jeges merülés az én <10% testzsírommal biztosan teljesen ugyanaz mint egy 20-30% testzsír valakinek akin van szigetelés mint zsírszövet, nem beszélne a mitokondriumot kialakított barna zsírról. Te nem tudod miről beszélsz, így nem érdekel a véleményed.

2023. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jelen pillanatban is egy kád hideg vízben ázok lassan fél órája, szóval valami kis fogalmam azért van róla.
2023. szept. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És? Ez miért releváns? Azt is írtam hogy lehet toleranciát kialakítani.

Lepontozni könnyű (nem érdekel, nem változtat a tényeken), épkézláb érveket felhozni gondolom már kevésbé...


A barna zsír a kifejlődött mitokondriumon keresztül képes fűteni a testet, a hagyományos fehér zsírszövettel ellentétben, és persze alapból szigetelésként is funkcionál a zsírréteg. De szerinted a hájnak ehhez semmi köze - hát ez a te hozzáértésed.

2023. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A barna zsír és a hájasságnak nincs köze egymáshoz, ha nem csak félinfókra alapoznál, tudnád….

Mellesleg pont attól lesz több barnazsírod, ha szükséged van rá valami miatt.

És minek érveljek olyannak, akinek láthatóan fingja nincs a témáról és nem is érdekli, csak játssza itt a főokost.

2023. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pont te játszod az okost, de mégis tényszerűen hibás dolgokat állítasz.

A barna zsír az először fehér zsír, mielőtt kialakul a sejt erőmű, magyarul 'háj', tehát hogy is mondhatnál ilyet hogy nincs köze egymáshoz.

És, igen, ha rendszeresen hideg stressznek teszed ki magadat, akkor több barna zsír alakul ki. Pontosan azért, hogy tudjon fűteni, tehát próbálja ellensúlyozni a hideg által okozott stresszt. És akkor visszatérünk oda amit mondtam az elején: Hormesis hatás. Picike mennyiségben lehet pozitív hatása a szuperkompenzáció után, erősödhetsz tőle, de alapvetően akkor is egy stresszhatás, ha túlzásba viszed akkor simán mazochista vagy, nem jó értelemben.

2023. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!