Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek újra edzeni?

Hogy kezdjek újra edzeni?

Figyelt kérdés
Májusig jártam edzőterembe heti 1-2x 1 órára, plusz itthon majdnem minden nap taposógépeztem. Sajnos először lett egy nőgyógyászati problémám, ami miatt abba kellett hagynom, aztán covidos lettem. Már 3 hete meggyógyultam, de nem merek elkezdeni edzeni. 52 éves nő vagyok. Milyen vizsgálatokat kellene előtte megcsináltatni?

2023. okt. 2. 00:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy terheléses EKG és oxigénszint/tüdőkapacitás mérés hasznos lehet, mielőtt belevágsz.
2023. okt. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon. Legalábbis én állóképességi sportokat csinálok és ott nagyon. Mondjuk ha heti 40 km-eket futottál előtte, akkor heti 20-ról építheted fel újra heti 10%-ls emeléssel és jelentősen lassabb is leszel.


:(



Szerintem lassan visszatérhetsz!



Egyébként elismerésem, hogy csináltattál tesztet, én decemberben voltam beteg ugyanolyan tünetekkel, mint előtte a COVID-om, elvből nem csináltam tesztet és a sporthoz is azonnal visszatértem, annyi, hogy két nap séta, egy nap stepper, egy nap túra, de utána futottam is.



Ha szeretnél vizsgálatot, akkor troponin, illetve biztos vannak magánoknál csomagok.



Nekem 22 elején (már omikronos voltam) a háziorvos azt mondta, gyógyulás után lassanként, sétákkal elkezdhetek visszatérni, a magános belgyógyász az akkor érvényes 6 hét teljes kihagyást mondta, vizsgálatot egyik se.


Úgyhogy most pláne nem feltétlen fognak neked segíteni ebben, de nézz utána, ha gondolod.

2023. okt. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!