Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 20 éves vagyok, skizofréniám...

20 éves vagyok, skizofréniám van, és szeretnék elkezdeni boxolni. Valaki tud olyan edzést javasolni, ahol kimondottan betegeknek tanítanak önvédelmet?

Figyelt kérdés
Jó állapotban vagyok, és járok konditerembe. Néha elmegyek futni is. Szeretnék boxolni, de egy olyan helyen, ahol kimondottan mentálisan sérülteket tanítanak önvédelemre. Jártam karatéra is. Még apró probléma, hogy 127 kg vagyok a gyógyszerektől, és kicsit magas a pulzusom. Az utóbbi miatt szeretnék tovább javítani az egészségi állapotomon (beleértve a mentálisat is)

2023. okt. 9. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem használna az agyi problémádnak, ha kapnál néhány kiütést, vagy akár enyhe agyrázkódást okozó sorozatot.

Én az úszást, lovaglást, a megnyugtató sportokat választanám a helyedben.

2023. okt. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
1-es vagyok. Esetleg a Krav Maga?! Járj utána, kérdezd meg az orvosodat. Igaz, abban is van box, de nem ütitek ki egymást, az önvédelmi technikát gyakoroljátok.
2023. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olyan harcművészeti edzést keresek, ahol mentális betegeket edzenek, és hasznos az önvédelemre, mint a box
2023. okt. 9. 12:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Vagy akár box edzés, ahol betegek edzhetnek
2023. okt. 9. 12:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sem mentálisan, sem fizikálisan nem vagy alkalmas arra, hogy elkezdj boxolni.

Legjobb tudomásom szerint, Magyarországon nem tartanak küzdősport edzéseket kifejezetten mentális betegek részére, de ha lenne is ilyen, skizofrén betegek részére egyáltalán nem javasolt semmiféle olyan sport vagy mozgásforma ami nem kinetikus, mert a küzdősportok csak súlyosbítanák a skizofrénia amúgy is súlyos, és szerteágazó tüneteit.

És egyébként sem hinném, hogy lenne olyan edző, aki bevállalná a másokra és saját magára is veszélyes skizofrén betegek edzését.

Szerintem jobb lenne kikérni a háziorvosod, a pszichiátered, és a pszichoterapeutád együttes véleményét ebben a kérdésben, de én úgy tudom, hogy a skizofrén betegek részére a csoportos és egyéni táncterápia a leghatásosabb mozgásforma.

2023. okt. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!