Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék túllépni ezen a...

Hogyan tudnék túllépni ezen a szorongáson a teremben?

Figyelt kérdés

Évek óta járok már edzeni terembe, de csak az utóbbi 1-1.5 évben vettem komolyabban. Ennek az az oka, hogy néha szoromgok kicsit a teremben. Nem durván, de kellemetlenül érzem magam sokszor.

A hely ahova járok elég kicsi, nehéz "elvegyülni" de nem opció, hogy máshova járjak. Az sem opció, hogy valakivel együtt menjek, mindenképpen magamban akarom ezt helyrerakni.


Van néhány középkorú, hatalmas pasas, az egyikük kb. akkora mint egy hegyomlás. Akkor szoktam kellemetlenül érezni magam amikor abban a relatíve kis térben vagyok én egyedül, ők meg ott 5-en, 6-an. Én meg egyedül fiatal lányként. Sose bámulnak, nem voltak tiszteletlenek soha nem ezzel van baj, egyszerűen csak kellemetlenül érzem magam, hogy biztos szánalmasnak gondolnak.


Pedig tudom, hogy mindenki magával van elfoglalva meg az adott gyakorlattal amit csinál, ahogy én is, de amikor ők ott vannak sokszor oda se merek menni ahol épp dolgom lenne.


Szóval tudom, hogy hülyeség és szeretnék valahogy túllendülni ezen. Hogyan tudnék?


23L



2023. okt. 24. 10:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Azért is zavar, mert egyébként imádom csinálni és így sokszor a gyakorlat sorokat se fejezem be, ha azt látom sokat kéne várni, mert épp ők vannak és biztos röhejesnek gondolnak.
2023. okt. 24. 10:19
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja és ráadásul kb. 15-16-nak nézek ki, pedig 23 vagyok, ami (az én fejemben) csak ront a helyzeten, mert úgy érzem még röhejesebbnek gondolnak.
2023. okt. 24. 10:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Először rá kell jönni, mi az oka a szorongásnak (nem az, hogy mások is vannak a teremben). Valamiért bemagyarázod magadnak, hogy ítélkeznek fölötted, felteszem nem csak ebben a szituációban jön elő ez a fajta szorongás, csa így találkozol vele legtöbbet.


Lehet például gyerekkori trauma, valamiféle terror otthon vagy tartós iskolai szivatás eredménye. Ilyesmivel valószínű érdemesebb szakemberhez fordulni.

2023. okt. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha egyedül jársz edzeni, akkor ne a többi kondissal foglalkozz, hanem a saját gyakorlataiddal, hogy mindent helyesen csinálj.

Hidd el, ha erre koncentrálsz, akkor egy idő után úgy fogod érezni magad, mintha senki nem lenne ott rajtad kívül.

Ha ezektől a dolgoktól mégsem tudsz elvonatkoztatni, akkor viszont keress magadnak egy másik edzőtermet, ahova például több lány/nő jár edzeni.

2023. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából csak tényleg jó lenne tudni, hogy abszolút nem foglalkoznak velem és nem gondolnak rólam semmit.


Amikor éppen a gyakorlatot csinálom akkor maximálisan arra figyelek. A "baj" inkább akkor van, amikor mondjuk 2 gyakorlat között vagyok, várni kell egy padra pl és akkor nem tudok mit kezdeni magammal, ilyesmi. Jó lenne ezt leküzdenem.

2023. okt. 24. 16:39
 6/10 anonim ***** válasza:
most ha még egy nyikhaj férfi lennél azt mondom hát jo jó lehet hogy van benne valami hozzáteszem nagyon ritka,de nőként én nem hallottam se láttam sose olyat még hogy kigyúrt állatok fiatal nőkőn röhögnek😅
2023. okt. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Igazából csak tényleg jó lenne tudni, hogy abszolút nem foglalkoznak velem és nem gondolnak rólam semmit."

Ezt úgy nevezik hogy paranoia, és jó lenne, ha nem hatalmasodna el rajtad, mert nagyon veszélyes pszichés defektus.

2023. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem durva a dolog, nem remegek ettől és társai, nem vészes a helyzet de kellemetlen.
2023. okt. 25. 09:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Továbbra is várom ha van valakinek valami hasznos tippje/tapasztalata. Zenét hallgatok az meg van.
2023. okt. 25. 09:56
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
majd kinövöd
2023. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!