Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon magas a pulzusszámom?

Nagyon magas a pulzusszámom?

Figyelt kérdés

Voltam ma futni. Szakaszonként futottam, köztük pihenéssel. Itt az egyik szakasz, ami alatt lemértem a pulzusom.


7:30 percet futottam, ezalatt megtettem 3*250=750 métert. A pulzusszámom a végén 160 volt. (Megállás nélkül)


Ha 2 perc alatt futok 250 métert, akkor egyből 160-165 lesz a kör végére és a 2. körben már 170. Ha olyan lassan futok, mint azon a 7:30 perces szakaszon, akkor azt tartani is tudom.


(Van 1 tüdőm, meg egy jobb oldalra csúszott szivem.)


Tartsam ezt a lassabb tempót és fussak még egy darabig így, vagy növeljem? Ez a 160-as pulzus sok vagy kevésnek számít?


2011. ápr. 10. 21:49
 1/6 anonim válasza:
Mi az, hogy 1 tüdőd? Nekem hegynek felfelé szokott 170 is lenni, szóval ha a doki nem szólt, hogy gáz, hogy másik oldalon van a szíved, akkor nem sok. (vagy nekem is sok :D )
2011. ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van egészségügyi problémád,akkor kezd fokozatosan.Ha hozzászoktál akkor emeld.Nem szabad rögtön túlzásba vinni.
2011. ápr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ez így ködös nagyon. mi a bajod? orvossal beszéltél? pláne ha egy tüdőd van...


másrészt, 750 méter 7és fél perc alatt, ez pontosan 6 km/h átlagsebességet jelent. Ez nem futás, nem is kocogás, hanem egy tempósabb sétálásnak felel meg. az általánosban 1 kilómétert 4 perc alatt kell lefutni a kölköknek, különben 1es a teljesítményük) Ha így 160 a pulzusod, az kurv@gáz, vagy a béka segge alatt van a kondíciód, vagy valamilyen betegséged van/lesz.


ORVOSHOZ menj el és kérd ki a tanácsát.

2011. ápr. 11. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma több kör futás után beálltam egy hosszabb szakaszra kis sebességgel. 1 km-t futottam 10 perc alatt. Az átlag pulzusom 154 volt ha jól emlékszem, a max meg 159.
2011. ápr. 15. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:

1 km 10 perc alatt nem futás...

inkább sétálj ha egy tüdőd van

2011. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valójában többet futottam, kb 2-3 km is lehet, de szünetekkel, viszont ezt az 1-et egybe. Vhogy fejlődnöm kéne, de ha növelem a tempót, nem bírom tartani, ha meg sétálok az kb semmit sem használ. Egész nap sétálok. Egyetemen rohangálunk fel alá az órák között ilyen gyorsított séta tempóban. Most nem hiszem hogy sok értelme lenne este is így mennem.
2011. ápr. 15. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!