Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek túl magas a...

Szerintetek túl magas a pulzusszámom? 160-180 körüli egy 30 perces futóedzésen. Kézzel mértem meg időnként kb a 10 perctől és az edzés végén is.

Figyelt kérdés

Futó edzésben kezdtem. Elég gyengének érzem magam, mind izomzat, mind állóképesség téren. Kb 2-3 éve próbálok rendszeresen edzeni. Azóta már annyira felfejlődtem, hogy egy átlagos fiatal erőnléti szintjét elérjem. Főleg az állóképességemen szeretnék javítani most. Találtam egy edzéstervet. Ezen az oldalon a táblázatban: [link]


Nyáron próbáltam megvalósítani, de nem jött össze. A 4-5 hétig jutottam el kb. Most előlről kezdem. Nyáron futópályán futottam. Olyan 2 perc alatt futottam 230 métert kb. Mostanában futópadon futok, edzőteremben. Időnként túl nehéznek érzem a padon futást, pedig a számok szerint kb ugyanolyan sebességgel futok. Megmértem a pulzusom, úgy, hogy 15 másodpercig számoltam és olyan 160-180 körül van. Szerintetek ez sok 30 perces edzés alatt? Légyszi nézzétek meg a linket, mert abban van az edzésterv is. Le kéne vennem a tempóból és később adagoljam, esetleg tudok valami jobb edzéstervet?


2010. okt. 20. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

orbitális baromság, amit írnak.


másik, te is jó nagy barom vagy, ha netről kimásolt edzésterv alapján edzel. Szerinted az mennyire személyreszabott? Abból kiindulva, hogy 2 perc alatt futsz 230 métert, iszonyat edzetlen, túlsúlyos, esetleg mozgássérült vagy. ha ebből valamelyik igaz, miért nem fordulsz szakemberhez?


Edzésterv készítésénél az az alap, hogy felmérem milyen állapotban van az edzés alanya. lehet, hogy kevés neki a volumen, lehet, h sok. neked ez túl sok, hiszen nem tudod tartani az ütemet, és magas a pulzusod is.


egyébként amit ír a csávó, az egy intervallumedzés. kezdőknek tilos ilyen mozgást végezni, de legalábbis nagyon nem ajánlott. Megterheli a szívet.

2010. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ok, értem. Tudtok ajánlani valami megoldást? Kihez fordulhatnék? Esetleg privátban ha valaki tud itt rá válaszolni, akkor privátban elmondanám a problémámat.
2010. okt. 21. 16:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja ez lehet félreérthető. Amikor 2 perc alatt futok 230 métert, akkor ez az átlagsebességem azon az edzésen, amit belinkeltem. Bocsi, félreérthetően fogalmaztam. Ha csak 230m-t akarok futni, akkor azt kb 1 perc 10-20 másordperc körül tudom. Kipróbáltam már.
2010. okt. 22. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!