Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen cuccban szoktatok túrázni?

Milyen cuccban szoktatok túrázni?

Figyelt kérdés

téli környezetet, időjárást leszámolva.

azért kérdezem, mert úgy érzem, rosszul választom meg az öltözékem, amikor túlmelegszem, aztán fázni tudok, gyakran váltok réteget túra alatt, mennyit kell napkrémből használni...stb. ezek a kis hasznos dolgok. mindenkinek jár a pont aki tippeket ír. köszi! :)



nov. 19. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Aláöltöző nadrág és hosszúujjú fölsőt szoktam télen felvenni.

Ez alatt csak az alsónadrág van.

Felette túranadrág, egy kapucnis pulóver és legkívül egy vastag polár pulcsi kerül.

Szeles-esős időre egy vízálló széldzsekit viszek a hátizsákban.

Ha melegem van akkor a polár pulcsit leveszem.


Az aláöltöző azért nagyon jó, mert nem enged beizzadni, szétteríti a nedvességet. Nincs az az érzés, hogy az átizzadt trikó rámfagy amikor befelhősödik.

nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Helszín ésidőjárás függő, mert a tél az nagyon tág fogalom.


Tegnap mentünk 40 km-t a Budai-hegységben, fagypont körül kezdve, aztán nyirkos idő volt mérsékelten hideggel, végefelé esővel és széllel.


Alul egy téli, de nem túl vastag Quechua nadrágom volt, aláöltözet nadrág nélkül, felül nagyrészt póló, fölötte hosszuujjú és nyakas merinó aláöltözet, felette nem a legjobb, de mérsékelten vízálló Columbia szél-esődzseki. Egyik emelkedőn levettem a merinó aláöltözetet, a végén pedig, már sötétben, szélben a merinó fölé, kabát alá vettem fel meg egy műszálas aláöltözetet.


De magashegységben, főleg ha komolyabb esőre is lehet számítani, a Columbia omnitech-es kabát helyett sokkal vízálóbb goretex kabátot veszek fel. Igazán hideg időre van egy jóval melegebb Trangoworld téli túrnadrágom, és van vegyes anyagú (merino-műszál) aláöltöző nadrágom is. Emellett felülre van tollkabátom is. Ha felül merino pólót, merinó hosszuujjút, tollkabátot, fölé a goretex-es kabátot is felveszem, alul a 2 réteg kabátot, lábamra téli bakancsot es vastag zoknit veszek, fejemre fejpántot plusz a két kabát kapucniát felhúzom (illetve körülményektől függően sisakot alájuk), akkor -20 fok és 80 km/h szélben sem fázok. De itthonra nyilván ez overkill lenne.

nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

*Alul 2 réteg nadrágot.


Amivel még fokozni lehetne, az egy 3. réteg nadrág, egy hardshell vagy esőnadrág, de ez ritka use-case, mert a hó a sima külső softshell anyagú nadrágról is lepereg, 0 fokban vizes hóban vagy esőben meg inkább úgy kellen 2 réteg, hogy akkor az alsó nem.

nov. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálam aláöltöző/sima leggings + vékony joggingalsó (mackó). Az egyik véd a széltől a másik melegen tart.

Felül egy sprotfelső / gyapjú aláöltöző, rajta polár pulcsi, rajta vékony széldzseki.

Illetve a fejemen sapka vagy fülvédő, kezemen kesztyű

nov. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a tartalmas válaszokat! mindenkinek ment a pont 🙂


ezek szerint fontos az anyaghasználat, mert akkor a softshell dzsekim alatti olcsó kínai póló és pulcsi kombó a hibás elem. írtátok hogy hosszuújju, meg gyapjú. ebből az anyagból jó lesz az áláöltözet felsőtestre?

(softshell nadrágom és a bakancsom túrazoknival megvan jól. itt nincsen gondom)

nov. 21. 22:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha olcsón akarsz kijönni, nem kell feltétlenül gyapjú, a műszálas aláöltözetek olcsóbbak, a gyapjú annyiban jobb, hogy kevésbé büdösödik, és vizesen is jól szigetel, mert van olyan helyzet, amikor ezekbe is beleizzadsz.


Egyébként amiket itt írtak, annak jó része hazai középhegységekben overkill, mert ritkák az annyira hidegek, minden hétvégén túrázok, itthon és külföldön is, több évtizede, de olyan időjárással itthon még nem találkoztam, hogy 3 réteg nadrág indokolt lenne, de igazából itthon 1 rétetnél több nadrág még nem volt rajtam.

nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én télen, ha nincs vészesen hideg, akkor egy pamut/poliészter keverék katonai nadrágban tolom. Ha hidegebb az idő, tartós mínuszok napközben, akkor egy gyapjú nadrágban. Aláöltözetet szinte sosem hordtam, de mivel tervben vannak nagyobb aktivitású túrák, több napra, hidegebb időben is, így nemrég egy merino aláöltözetet is beszereztem (felső+alsó). Egyébként egy 100% poliészter pólóban szoktam menni, felette egy szintén poliészter vékony hosszú ujjú vagy csak simán a széldzsekim.

Bár én többnyire kinn is alszom télen, a nagyobb hátizsák meg ugye több hőt is termel. :)

Ha megállok, mindig magamra veszek valamit, általában egy polár pulcsit.


Ha van bármilyen kérdésed, kérdezz bátran.

nov. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

közben kipróbáltam a műszálas hosszúujju aláöltözetet pulcsival és széldzsekivel és jobban bírtam a tartós 5 fokos hőmérsékletet, mint előtte, így kevésbé voltam fáradt a kimerültségtől a nap végén. :)

de érzem h gyapjú anyag is kelleni fog.

most ezek a tapasztalataim. köszi a tippeket!

nov. 27. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!