Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fizikai munka mellett ajánlott...

Fizikai munka mellett ajánlott edzeni?

Figyelt kérdés

Szobalányként dolgozom egy 3 emeletes szállodába, lift nincs. Napi kb 15ezer lépést teszek meg, brutal sok lépcsőzés. Heti 5 nap.

Ezelőtt heti 2x edzettem, volt cardio, súlyzós, has, fenék kb minden. Jóga mindennap, 10-30 perc között változóan.


Ajánlatos ezt még folytatni a fizikai munka melett?



dec. 20. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én férfiként végzek fizikai munkát, rengeteg lépcsőzéssel, cipekedéssel.


Úgy vagyok vele, hogy ez igazából csak szenvedés, sporthoz nincs sok köze, 3 súlyzós edzést végzek mellette egy héten. Kardiót csak ritkán, mert tényleg egész nap mozgok, meg időm sincs rá, és inkább tömeget akarok felpakolni.


Amit ajánlok, hogy szedjél izületvédőt.

dec. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fizikai munka és az edzés mellett kielégítően tudsz regenerálódni, akkor ajánlott, ha nem, akkor nem. Nyilván a napi 10-30 perc jóga bármilyen fizikai munka mellett ajánlott, hisz ez regenerációs és mobilizációs szempontból még előnyös is. A súlyzós edzés vagy az intenzívebb kardió már nem biztos.
dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én meg konyhán dolgozom meg is van a kilométer.Mégis tekerek mellette még napi negyven kilométert.
dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jólesik nyugodtan, de nem kell erőltdtni.

Viszont bizonyos izmok megerositesevel pl gerinc melletti tartoizmok eseten sokkal konnyebbe es gyorsabba tud valni a munkavegzesed

dec. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes volna folytatnod az edzést és a jógázást is, ha továbbra is be tudod illeszteni a heti munkáid, tennivalóid mellé.
dec. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Csak finoman! Tévhit, hogy mozgás mindenek felett. A túlzott fáradtság is egy stresszfaktor, és a ma emberének ez qurvára nem hiányzik az evidens és a többi rejtett stresszforrások mellé.
dec. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy fent írták, regenerálódás kell. Jóga esetleg. Kollagén. Nem tudom, mióta dolgozol szobalányként, de kar, kéz, térd az terhelődik rendesen, ehhez már gyilkos dolog lenne az edzés.

Konyha az teljesen más, több ácsorgás, nincs lépcső.

dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Szedjél fehérjét + izületvédőt és fokozatosan lassan növeld a sulyt.
jan. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy jumbót bármien fizikai melo mellett hatásos lesz már probáltam nehéz kömüves mmunka mellet is bőven fejlöttem jumbo teszi a dolgát nem okoz csalódást!
jan. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!