Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy van a tömegelés/szálkásít...

Hogy van a tömegelés/szálkásítás, étkezés-edzés? Milyen táplálékkiegészítők kellenek vagy hasznosak?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, hogy a rengeteg tiktok információban teljesen elvesztem.


Segítenétek nekem abban, hogy naponta hány kcal-t kellene ennem, hogy fejlődjön az izom? Milyen ételek ideálisak? Vagy mikor mit kellene, reggeli tartalmasabb rostosabb, ebébre szénhidrát, vacsora könnyebb, edzés előtt glükóz?! Vannak szabályok?

Mikor jön szóba a szálkásítás? - amikor elérem azt a formát amit szeretnék? Hogyan kell? Hány kalóriával kell visszavenni?


Milyen táplálékkiegészítőt lenne érdemes fogyasztani?


Minden érdekelne ami ezzel kapcsolatos!!


23/N 172cm/58kg



jan. 19. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen arányokkal elég sokáig tömegelés.

A kaloriaszükségleted meg tudod határozni egy BMR kalkulátorral. Pl a gymbeam honlapjan vagy egy. A BMR egy minimum szukseglet azbadataid alapján. Ezt felszorozva kiírja hogy mennyi kalória kell neked az aktivitásodtól függően ahhoz, hogy súlyt tarts. Ennél kb 100-200 kalóriával egyél többet.

Minden nap legyen meg legalább 1.5szer annyi fehérje grammban mint a súlyod tehát 87 gramm. Ennél kevesebb lehetőleg ne legyen és 116 grammnál ne legyen több mert teljesen felesleges és nem is hasznosul.

Legegészségessbb ha ezt etelekből viszed be folyamatosan a nap során. Ha ez nem megy vagy van olyan nap amikor nem megy akkor hasznos tud lenni egy fehérjeshake. Ssmmi másra nem jó csak arra hogy ezt a fehérjeszükségletet kiegészítse ha kell.

Mindenkinek más válik be étkezésben. Amit én alkalmazok az edzés előtt kb fél órával valami gyors szénhidrat pl egy banán vagy egy alma esstleg egy cukros keksz.

Edzés után kb 30-60 percen belül egy teljes étkezés. Tehát fehérje, zsír és szénhidrat is legyen benne.

Nekem ez válik be. Edzés után feltoltodok energiaval ha eszem es egesz nap punnyadt maradok ha nem vsgy nem komplex etkezest. De mondom, mindenkinek más válik be.


Ami kell az izomépítéshez

- 1-200 kaloria szufficit

- min 1.5 gr/kg fehérje

- jó edzésterv

Semmi más. A többi lényegében kényelmi dolog.


Ja és ne a tiktokra hallgass!! Olvass blogposztokat es nézz olyan youtuberektol videokat aki hiteles es szerinted megbizhato formája vn. Pl Toema Valentin


A napi étkezés bármi lehet. Legjobbat akkor teszel ha egészséges, változatos. Tanyer fele zoldseg, negyede szenhidrat, negyede feherje. Ez az alap ajanlas de ha izmot akarsz epiteni akkor kicsit tobb a feherje.


Szálkásítás neked szerintem egy évig nem fog kelleni. Ha túl gyorsan hízol és szedsz fel zsírt akkor 50-100 kalóriával csökkentheted a kaloriakereted. De nem hiszem hogy ez törtenne ha jól számolsz. Valoszinuleg ilyen kiindulo parameterekkel ugy fogod elerni a kivant izomzatot es formar hogy nem fog kelleni zsirt leadni

jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon-NAGYON köszönöm!!😍
jan. 19. 23:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!