Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csak az mehet edzésre, akinek...

Csak az mehet edzésre, akinek van sportorvosia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem vitat akarok, csak infót: a gyerekem 7 éves, másfél éve jár focizni. Volt kétszer sportorvosin, mert járt Bozsikra több hétvégén is tavaly. Aztán már azt nem akarta, így idén “simán” edzésre jár heti 2x1 órát, és nem ment el a legutóbbi sportorvosira.

Most kiírta a helyi SE vezetője, hogy csak az járhat edzésre, aki elmegy a sportorvosi vizsgálatra (helybe jön 5.000 Ft/vizsgálat, amit amúgy sokallok). Máshol is így van?

Egyébként javasolt menni? Gyerekkoromban fel sem merült (én kosaraztam, de csak edzés szintjén a helyi suliban, mint most a fiam), hogy kellene sportorvosi.


jan. 22. 16:13
 1/4 A kérdező kommentje:
sija 😀
jan. 22. 16:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Helytől függ. Nálunk nem kellett. De mondhatja az edző hogy csak 100 százalékosan egészséges gyereket vállal el.

Pl egyszer összeesne valaki edzésen szívritmuszavar miatt annak nem örülnél. Pedig a sportorvosnál ez kiderülne és megelőzhető lenne.

Szóval ez lényegében védi az edző hásóját meg a gyerek egészségét

jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké. Szerintem eléggé a pénzre megy sokszor, úgyhogy már gyanakvó vagyok.
jan. 22. 20:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sima sportorvosi vizsgálattól simán összeeshet bárki az edzésen szívritmuszavar miatt. Szerintem szív ultrahangot nem csinálnak, egy EKG meg sok veleszületett problémát nem tud kiszűrni. A fiatal sportolók, akik összeesnek és meghalnak edzés közben komolyabb vizsgálattal el lettek volna tiltva vagy megoperálva és nem halnak meg. Persze nem ilyen kisgyerekek szoktak, hanem huszon, harminc évesek.
jan. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!