Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha valaki jó a sprint futó...

Ha valaki jó a sprint futó számokban, akkor jó a többi hosszú futó számokba is? Vagy forditva.

Figyelt kérdés
PL 1 Profi atléta 1 rövid táv futó , mondjuk Usain Bolt rövidtáv futó ha indult volna aktiv karrierje alatt 1 hosszú távú versenyen , az olyanok mint ő jó eredményt hoznának 1 több km-es futó versenyen? (akár a maratonon) . Vagy forditva, ha 1 hosszú távfutó sprint számba indulna, tudna eredményt hozni? Vagy csak azért mert mindkettő futás, teljesen más világ? köszönöm. mozgássérült vagyok kérem senki ne irja hogy próbáljam ki..
jan. 25. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Dehogy is.

Hogyan is gondolod? Bolt mondjuk egy kozepgosszutavon amilyen 1500 megkockaztatom a noket se elozne meg. Ahogy egy 1500as futo se lenne partiban egy noi 100assal 100meteren.

jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1es köszi azt hittem, ha valaki egyikbe jó akkor a másikba is, hiszen "csak" futni kell.
jan. 25. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mas. Az egyik allokepessegi szam a masik neg sprint. Teljesen masok az edzesek is.
jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Épp ez az, hogy nem csak futni kell. Teljesen más megterhelést, igénybevételt jelent hosszú távra beosztani az erődet, mint egyetlen gyors szakaszra beleadni mindent.

Egy átlagembert nyilván lefutna egy sprinter is bármelyik számban, de ha világéletében sprintre tréningelt, akkor egy edzett hosszútávfutó ellen esélye sem lenne egy több km-es távon. És fordítva is igaz, ha valaki utcahossznyival megnyer egy maratont, attól még 100 méteren fasorban sem lenne a sprinterek ellen.

jan. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek igy már értem.
jan. 25. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!