Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdőként hogyan érdemes...

Kezdőként hogyan érdemes emelkedőn futni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem kocogni/futni nemrég, de a lakhelyem környékén csak hegy/domb van, így sokat kell felfele futnom. Amit nem bírok levegővel egyszerűen így kezdőként. :( még ha közben sétálok is szakaszokon, akkor is kifulladok, rosszul érzem magam, zihálok, szédülök, utána még sétálni is nehéz…

Gondolom majd pár hónap múlva piskóta lesz, de egyelőre nem bírom.

Lefelé se sokkal jobb, levegőt kapok de attól meg fájnak a lábaim.


Van valami tipp, hogy kezdőként hogy lehet bírni a hegyoldalban futást? Hogy lehet megszokni?


febr. 19. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, sétálj. Vannak a neten kezdő futás edzéstervek, abból válassz. Én annakidején úgy kezdtem hogy 15x egymás után 2 perc séta és 30 mp futás. Ezek az arányok lettek fokozatosan eltolva. 6 hét volt a 15 perc futás
febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sétálj az emelkedős szakaszon.

Ha majd a séta nem lesz megerőltető, akkor futhatsz is.

Ahogy #1es írja lassan, fokozatosan nőjön a terhelés.

febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Naponta sétálok arra már sok éve (vonatállomás fent van a hegyen a lakhelyemhez képest), meg amúgy is szoktam erdei túrázni (20-30 km távokat), a séta nem terhel meg, de semmit nem segít. Pedig elég gyakran kell felszaladnom a vonathoz mert késésben vagyok. 😅

Másfél hónap múlva talàn már tudok menni olyan útvonalon is ami nem emelkedős, de addig csak a hegyre fel, hegyről le út van. :(


Az izmaim nem is különösen fàradnak el, csak levegőt nem kapok, ezt lenne jó megoldani. (Nehezíti a helyzetet a most kezdődő allergiaszezon)

febr. 19. 14:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor futsz és amint nem bírod, sétálsz. Amint megint bírod, futsz.

Épp ezaz hogy a séta nem terhel de a futás sok. Fokozatosan hozzá kell szoktatnod magad

febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne fuss hangem kocogj. Ha nem megy sétálj gyorsabban. Azért elég sok fokozat van a kettőközött amiket végig tudsz próbálni, hogy melyik megy jelenleg.
febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, ez most eléggé elszomorít hogy a sétának kellene bármit hatnia… 😬 ez azt jelenti hogy túl sok fejlődést nem várhatok…
febr. 19. 14:46
 7/12 anonim ***** válasza:
lassan ?
febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Nyilván csak lassan próbàlom, ha úgy is majdnem összeesek… nem is tudnék gyorsan futni emelkedőn.

febr. 19. 15:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Mégis mit vártál? Kiírsz egy kérdést és hirtelen menni fog a futás? Ez nem úgy megy. Dolgozz meg érte. Gyors séta, gyorsabb séta, kocogás szünetekkel, kocogás, futás. Ez csak így megy.

De ha nem kezded el felkészíteni magad és csak nyafogsz akkor sose fog menni a kocogás se

febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9

Hát reménykedtem hogy van valami trükkje.

Megy a futás, amíg nem emelkedőn kell csinálnom.

Gyors séta nem ér semmit, évek óta csinálom minden nap és nem segít.

febr. 19. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!