Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem megy a felülés...

Miért nem megy a felülés rendesen?

Figyelt kérdés
A bajom a következő: Ha betámsztás nélkül akarom felülni, se felhúzott, se behajlított lábbal nem tudk felülni. Ha beakasztom a lábam megy...vagy merev a derekam, nem jól görbülök fel, talán gyenge a hasizmom(egyébként sokat edzettem rá, minden mást megtudok csinálni rendesen, pl függeszkedve lábemelés fentig, tuck ups, v-ups vmennyire, plank, hollow rock stb...) vagy vékony a lábam, nincs ami kiegyensúlyozzon és lent tartsa a lábam, vagy rosszt technika. Mit tehetnék hogy menjen? Szerintem merev a derekam, a csipőhajlítós is relatíve jó.

febr. 20. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Mert a felülés egy helytelen gyakorlat. Konkrétan lehetetlen jol csinalni mert terheli a gerincet a legrosszabb helyen. Közvetve kb te is ezt érzed. Hogy valami nem jó.

Hasprés. Leszorított derékkal. Szívesen.

febr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akko mommameg a tornaszok miert feluleseznek... =D
febr. 20. 14:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem felüléseznek. Nem tudom ezt honnan szeded. Max gyerekkorban egy képzetlen edző ad ki ilyen feladatot
febr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tornaszoktól. Lehet jobb lesz ha tőlük kérdezem. De pl Jeckie Chan is felülésezik. Ha tudom a valaszt, kiírom =)
febr. 20. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:

"Miért nem megy a felülés rendesen?"

Mert gyenge vagy. Óvodások is képesek felülésezni. Viszont a felülés egy feleslegesen kártékony gyakorlat, nulla haszonnal, úgyhogy nagyon ne szorongj miatta.

"Jeckie Chan is felülésezik"

Nem Jeckie, hanem Jackie. Egyébként ő nem egy testépítő/erőemelő, hanem egy színész kaszkadőr, akit milliószor istápoltak már kórházban sérülések miatt, úgyhogy ha izomépítés a cél, akkor nem róla kéne példát venni.

febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem az izomépítés a cél, hanem a felülés xD
febr. 20. 14:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Amugy tenyleg Jackie sorry
febr. 20. 14:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!