Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik multi orsós botot és...

Melyik multi orsós botot és melyik multi orsót érdemes választani kezdőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most szeretnék elkezdeni horgászni és ami nagyon megtetszett az a pergetés. Szeretnék egy multi orsós botot, illetve multi orsót venni, tapasztaltabbaktól kérhetnék egy kis segítséget, hogy belépő szintre mely botokat és mely orsókat ajánlaná?



Köszönöm a segítséget!



febr. 24. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Hello, gratula szép sport! 😉

Nem tudom mennyire vagy kezdő, de májusig elég sok helyen szúrós szemmel néznek a pergetőkre a ragadozó tilalmak miatt, és sok helyen emiatt tilos is mostanában ez a műfaj. Ez a "Célzottan tilalmas fajokra horgászat." Ez az időszakot én meditatív pontyozással múlatom. 🤣

Ezt a MOST kezdek nekire reagáltam.

A casting-ban (multiorsós) pergetés, nem vagyok otthon, de spinning témára van némi rálátásom. És azért van ami hasonló. És itt felmerülnek kérdések még visszafelé is.

Hol fogász horgászni? Tó, nagy folyó, kis folyócskán/patakon.

Csónakból, vagy parti cserkelés.

Mivel/mire szeretnél horgászni?

Wobbler/gumi sügér/harcsa

Azért a szerkó összeállítására ezek nagyban befolyásolnak.


Bocsi ha hosszú voltam, csak magamból indulok ki spinning vonalon. Patakra cserkelni 1.80m-es 0-5g bottal megyek (az UL a gyengém) tóra 2.4m-es 5-15g botot viszek.

febr. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ketdésnek inkább peremfutó orsós fekszerelést keress, és ha bem adod fel rövid idő után a pergetést, és eléred a "haladó szint alját", és már nem sajnálsz több pénz kiadni a felszerelésre, és még mindíg vonz a multizás, akkor válthatsz.

Nem írtál összeget, de a multi orsóval az a probléma, hogy ott a belépő kategória kb annyiba kerül, mint a petemfutóból a közép kategória, és gyakorlatilag használhatatlan lesz.

A multik problémája a fékrendszer... ha túlpörög a dob dobás közben, madárfészek lesz a zsinórból, ha viszont nem tud szabadon pörögni, nincs dobás-távolság.

Nagyon precíznek kell lenni a multi orsónak, hogy az kiadja az előnyeit a perenfutóval szemben, és annak megvan az ára is, de talán nem is az a lényeg.

A lényeg, hogy a tanuláshoz sok szempontból előnyösebb is a peremfutó, a pergetéssel ismerkedni a "light" kategória körül érdenes, sokan esnek abba a hibába, hogy túlméretezik a felszerelést.

febr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jaj, igazából most fogom még a horgászvizsgát is letenni, tényleg most kezdek bele. Csak olyan hangulatosnak tűnik az egész és be vagyok zsongva, emiatt szeretnék minél többet most megtudni erről. Bocsánat a nem leírt infókért, nem tudtam, hogy ezek is számítanak 😅

Elsősorban tavon/kisebb folyón horgásznék és partról és talán wobblerre, de ehhez annyira még nem értek😅


Nagyon köszönöm a válaszod!

febr. 25. 09:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Óh értem, tehát kezdéshez azért jobb lenne a peremfutós orsó, tudnál légyszíves ajánlani pár botot, orsót amit mernél ajánlani? Az előző kommentbe írtam még paramétereket, hátha azok segítségével tudnál ajánlani, nagyon megköszönném!😄
febr. 25. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdés továbbra is, hogy összegben mégis mennyit szánnál rá.

Kezdő pergetők "típus hibája" hogy túlméretezik a felszerelés, úgy gondolják, az a jó, ha az minél erősebb.

A pergető felszerelést nem a halak méretéhez, hanem a használt csalikhoz kell választani, és nincs olyan bot, ami mindent tud, ott kompromisszumokat kell kötni, és ha megnézed a haladók felszerelését, okkal használnak "pilinszka botokat", nem a 3 méteres borok a jellemzőek.

Kezdőknek érdemes előbb megtanulni a plasztik csalikkal horgászni, következő lépes a villantózás (körforgó, támolygó), amit akár ki is lehet hagyni a sorból, de a wobblerezés már haladó kategória.

Tudni kell, hogy az adott helyen , milyen típusú wobblert érdemes felrakni, az nem magáról lesz jó, a horgász lehel "bele életet", és ha hibázik oda van a 5-8 ezer forintos műcsali, mag egy plasztik csali a tizedébe sem kerül, és kevésbé hajlamos menthetetlenül beakadni.


Ismered ezt a sorozatot?

https://www.youtube.com/watch?v=sQ3znaJItLc&list=PL07qiWVV4R..

febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kezdésnek:

[link]

[link]

[link]

Alá valami gagyi 0.3 hogy feltöltse az orsót.

febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon sokat segített minden!
febr. 25. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!