Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik sportágak égetik el a...

Melyik sportágak égetik el a legtöbb kalóriát?

Figyelt kérdés
171/70kg vagyok kijövõben egy anorexiából. Sajnos átestem a ló túloldalára, és most, hogy ehetek amit csak akarok, mérhetetlen nagy, fõleg érzelmi okokból történtõ zabálásba kezdtem. Rengeteget eszem, és mellete kb semmit nem mozgok. Tisztában vagyok a problémával, és azzal is, hogy ezt nem 2 nap megoldani még pszihológus segítségével sem. Ezért kellene valami gyors, átmeneti megoldás, amíg rendezõdik az étkezésem, mert ez a "csodás" életmód rendszeresen heti 0,5-1 kg hízást eredményez ami nagyon nem jó... 8-os vagyok, 16-3 éves/L (bocsánat a koromat csak így engedi leírni). Az lenne a kérdésem, hogy melyik sportág égeti el a legtöbb kalóriát? Mivel ez így nem mehet tovább, és az a baj, hogy hogyha megpróbálok visszavenni az étkezésembõl akkor egész nap a kaján jár az eszem, és egy idõ után kalóriát is elkezdek számolni, amit meg szép lassan csökkenteni kezdek és megint visszaesek az anorexiába...

márc. 14. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Új ördögi körbe kerülnél ha mindent sporttal akarnál kompenzálni.

Válassz olyat amit élvezel

márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne azt nézd, egy sportágnál, hogy mennyi kalóriát lehet vele égetni, akkor sem ha a kalória égetés a cel, hanem hogy mennyire fenntartható vele a kalória égetés.


Pl. ha bringázást vagy futást nézzük, ha nekiállnál minden nap versenytempóban futni, az több kalóriát égetne, mint ha könnyű alapozásra építő edzéstervet tolnál, csak előbbivel hamar lesérülnél vagy simán csak túledzenéd magad, így hosszútávon fenntarthatatlan.

márc. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hallod, elég gyorsan hízol, 2 napja még csak 57,5 kg voltál...

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__126009..

márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igaz, valóban nem vagyok 70kg (még) igazából csak azért írtam mert nem akartam olyan válaszokat, hogy 57,5kg-még full normális... Mert már lassan tényleg 70kg leszek...
márc. 14. 20:41
 5/6 anonim válasza:

Ha sok kalóriát akarsz égetni, akkor:

hosszútáv futás, biciklitúra több órás, úszás intenzíven, vagy valami nagyon intenzív torna mint az insanity edzés, esetleg görkori

márc. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Box. Nővérem teste 25 éve színizom tőle.
ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!