Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiából gyógyulok, hogyan...

Anorexiából gyógyulok, hogyan tartsam a súlyomat?

Figyelt kérdés
Szeptember eleén kezdõdött és decemberben derült ki az anorexia, vagyik akkor kezték el kezelni. Most már bõven elértem az ideális testsúlyomat 171/57,5kg (45-rõl indultam). A baj az, hogy az evésben eléggé átesetem a ló túloldalára, szóval vagy egész nap tömöm a fejem, vagy nem eszek semmit, ha eszek is azt is úgy, hogy számolom hány kalória... Mivel, hogyha számolom a kalóriákat akkor kb egész nap csak azon jár az eszem, hogy mit egyek és mikor (és ez marha idegesítõ)inkább azt választottam, hogy bármit megkívánok megeszem...Ez persze nyilván azt eredményezi, hogy hiába van már meg az ideális testsúlyom még mindig folyamatosan hízok... (Egyébként próbálok mozogni is minél többet, ha olyan az idõ biciklivel megyek iskolába, és haza, de még emellet is túl sok kaját viszek be) Nyilván ez így hosszútávon nem fenttartható, csak addig kéne egy megoldás amíg vissza nem tér az éhségérzetem, mert akkor, viszont már sokkal könnyebb lesz az úgymond normál táplálkozásra átálni, mivel akkor már tudni fogom kb mennyi táplálékra van szügségem, így viszont fogalmam sincs és kalóriát számolni pedig nem akarok. Szóval, mit tegyek, hogyan találjam meg a középutat az evésben, hogy ne is hízzak de ne os fogyjak? Egyebkent 16-3 éves vagyok (bocsánat csak így engedi, hogy leírjam a koromat.)

márc. 12. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ideális lenne dietetikussal konzultálnod, akivel összeállítanátok egy étrendet. A súlytartó kalóriád tudod? Kitalálhatsz te is 2-3 féle reggelit, tízórait stb. Segít ha van mondjuk 5 fix étkezésed (étkezésnek számolva azt is, hogy tízóraira eszel egy almát vagy müzliszeletet) és a köztes időben főszabályként nem eszel (hacsak valami külön okod nincs rá).
márc. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Nyilvánvalóan nem elég neked az 57 kiló, azért nem állt meg a súlyod, és 171-172 centisen tényleg nem árt, ha még van rajtad 3-4.
márc. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Próbálj lehetőleg minden nap azonos időben enni, akkor könnyebben hozzá alakul az éhségérzeted. Evés közben ne csinálj mást, az evésre figyelj, alaposan rágj meg minden falatot, nyugodt körülmények között egyél. Ne edd túl magad, vagyis nem kell a pukkadásig jól lakni.

Még fejlődésben van a szervezeted, ilyenkor normális, ha többet kívánsz enni, mint a felnőttek. Nem árt ügyelni az egészséges táplálkozásra, fogyassz sok zöldséget, gyümölcsöt, és táplálkozz változatosan.

márc. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell számolnod a kalóriákat, én sem teszem, de mindig tudom hozzávetőlegesen (megbecsülöm) hogy most ötszáznál vagy ezerötszáznál tarthatok, és ez jó, mert nem stresszelek rá.

Amúgy szerintem egy ilyen után nyugodtan felmehetsz hatvanig (nekem is hasonló paramétereim vannak mint neked, szóval tudom, az hogyan nézne ki).

Legyél nagyon büszke magadra, hogy túljutottál az anorexián!

márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
52%
Javasolnék egy könyvet nekem tetszett, de lehet, hogy olvastad már.Bencze Blanka:Pulcsiban alszom
márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!