Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell bele kezdeni a...

Hogy kell bele kezdeni a street workoutba?

Figyelt kérdés

Korabban kondiztam valamint kuzdosportoltam,valtani szeretnek sportot,ezert gondoltam a Street workoutra,szinpatikus,valamint megvannak az alapok nekem,elbirom a sajat testsulyomat,tudok egy kezzel fekvozni,huzodzkodni,guggolni,valamijt superman fekvotamaszt is tudok illetve tapsos huzodzkodast,tetszik a sport,belealarok kezdeni,hogyan csinaljam?


Eloszor is mennyire fontos az etrend? Milyen makrokat vigyek be es hany kaloriat? (180 cm 87 kg vagyok)


Hogy epul fel egy edzesterv? Egy heten hanyszor edzek es megkell edzenem ugyanugy az osszes izomzatomat egy heten?


Nincsenek nagy vagyaim,a muscle up-ot akarom megtanulni valamint a planchet,illetve ehhez hasonlo gyakorlatokaz,nem annyira szabalyosan,de megy az L-sit is (Megy a planche is de csak akkor ha a konyokommel betamasztok)


Tehat van mibol kiindulnom,elbirom a sajat testsulyomat (10-12 evesen sokat edzettem sajat testsulyommal,nem nehezitett gyakorlatokat,sima fekvo,hasazas,guggolas)


Pontosabban hogyan kell ezt csinalni,hogyan epul fel egy edzesterv illetve etrend? Trollkodo kommentek hanyagoljanak.



márc. 18. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Eloszor is mennyire fontos az etrend?"

Mi a cél? Minden sportágban (pláne erőalapú sportágban) fontos az étrend. Ha az izomépítés a cél, akkor viszont a konditermet otthagyni a street workout miatt értelmetlen.

"Egy heten hanyszor edzek es megkell edzenem ugyanugy az osszes izomzatomat egy heten?"

A street workouthoz ne úgy állj hozzá, mint egy izomépítő konditermi edzéstervhez, hogy hétfőn mell, kedden bicepsz, szerdán hát, mert így kigáncsolod a fejlődésed. Ha izomépítés a cél, akkor leírom még egyszer, hogy hosszútávon nem a street workout a te utad. Ha viszont mindenképp street workoutban gondolkozol, akkor rengeteg edzéssablont találsz a neten, YouTube-on pedig rengeteg videót a témában, amik ugyan kétes hitelességűek, de idővel a tapasztalatok és a tanultak alapján remélhetőleg ki fogod tudni szűrni a bullshitet.

márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem,nem az izomepites a cel. Szimplan az,hogy fejlodjek,egyre nehezebb trukkoket,gyakorlatokaz sajatitsak el (muscle up,planche) stb.
márc. 18. 12:56
 3/7 anonim ***** válasza:
De miért nem maradsz a kick-box/box vonalon? Ott főleg formásodni fogsz, de ugyan úgy van sok erősítés is, erősebb lesz szíved, jobb a kondid és laza az izomzat és ez sokszor jól jön!
márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem jo a kozosseg az a gond,es ahol elek csak oda lehet jarni,kisvarosban elek.


Meg elkezdett erdekelni.

márc. 18. 16:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Beiktathatsz napokat mikor az izmot es erot epited ekkor huzodzkodsz tolodzkodz nehezebb fekvoket csinalsz, ilyenek, akár idovel +sullyal nehezitheted.


Beiktatsz közbe napokat mikor technikakra mesz ekkor kevésbé terhelodik az izmod es idegrendszered kozbe beiktatsz pihenő napot.


Sok fele kepen lehet, lehet teljes testkent is vagy lehet egyszer nyomo egyszer huzo gyakorlatokat is


Akar pl egyszer nyomo majd pihi huzo pihi technika pihi majd újból vagy nyomo huzo pihi technika pihi.

Kitapasztalod melyik az idealis és kedvező neked.


Technikanal azert van sokszor mint planknél hogy egyensuly es tartast kicsi stabilizalo izmokat fejleszt az ember meg nem nagy sulyt es nagy intenzitasuak igy nem terheli annyira az izmod (valamennyire igen)igy akar neha tobbszor is probalgathatsz konnyebb gyakorlatokat.


Engem pl a technikai elemei nem erdekel, azt szeretem hogy +65kg-al tolodzkodok sok ismetlessel engem ez motival ilyen ága is van. Jó izomnak is eronek is.


Kajara ugyan úgy kell figyelni vagy azert mert több izmot erot akarsz epiteni valamivel meg kell tartanod a tested


vagy azert mert kevesebb testsulyt akarsz szalkasabb fizikumot és kevesebb sulyt.kell megtartanod


Fontos a kreativitas sok jó gyakorlat van amit picit mashogy kell végezni es mar tud segiteni egyes elemekbe vagy eroben jobban vagy nehezitheted +suly nélkül. Érdemes a dobozon kívül gondolkodni es több mindent megnezni nem csak ugyan azt az alap dolgokat.

Pl egy gyűrűvel sok +jó gyakorlatot lehet végezni .

Nehezebb vele sok gyakorlat is lab edzesre is jo lehet-> sissy squat nordic curl.

Gyurun bicepsz tricepsz gyakorlatokat is tudsz csinalni,

Vallra jó lehet pike push up mindig picit fentebb rakva a lábadat majd később rendes kezen allva fekvotamasz akkor mar brutal vallad lesz.

Érdemes minden fekvőtámaszt , pike pushupot, kezen allo fekvőtámaszt nem siman foldon vegezni hanem két magaslaton a kezednel hogy nagyobb legyen a mozgas tartomany melyebbre letudj menni. Sokkal nehezebb lesz.


Erdemes eszközöket is venni, vagy mert konnyiteni akarod a gyakorlatot pl gumikkal vagy egyensulyod segíteni vele. Pl egy planchenal vagy ha neheziteni akarsz tolodzkodast pl vagy fekvotamaszt akkor sulyokat beszerezni vagy mellenyt meg sulyovet

De akar egy táskába való vizes palackok rizsek is jok lehetnek. Gyurut mindenkepp

márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
márc. 18. 22:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen!
márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!