Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 25 km-s gyaloglás sok lenne...

25 km-s gyaloglás sok lenne elsőre ?

Figyelt kérdés
Szerveznek ismerősök egy túrát 25km és teljesen sík úton, én elég dagadt vagyok, bár szeretek sétálni ha van kivel, általában nincs így havonta egyszer-kétszer magam sétálok ilyen 4-5km-t, de unalmas. Most egy 25km-s szakasz lenne, erdőbe. Másnap dolgozok és félek nem bírnám aztán izomlázam lenne.

márc. 24. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen fizikai állapotban vagy, és hogy mennyire könnyen járható az útvonal, hány fokos emelkedők vannak benne (stb.). Mi a munkád egyébként? Ha fizikai munkát végzel, akkor arra nyilván hatással van az izomláz, de egy ülőmunkára nem igazán.
márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen, elsőre sok, ha van emelkedő is
márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
gondolom még hátizsákot is cipelned kell, sok folyadékot kell vinni
márc. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nemsok
márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én naponta sétálok 10-13km-et. Utoljára 20+ km-t nyáron sétáltam. Eleinte a 12-13kmnél a derekam megadta magát, most már viszonylag jól bírja, pedig nem vagyok túlsúlyos közel sem, sőt, heti szinten edzek 4-5 alkalommal konditeremben.


Elsőre biztosan sok lesz. Legalábbis, egyhuzamban, megállás nélkül. Nekem nem a lábam adja fel először, hanem a derekam, de azt is csak akkor érzem meg, amikor már végeztem és pl próbálnék leülni.

márc. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hellmano ***** válasza:
4-5 km az semmi és sík terepen meg főleg. Meg írod, hogy dagadt is vagy, nem én írom rád te foglamaztad így. Szóval neked ez terepen tuti, hogy nem fog menni, letolhatod, de másnap valószínű nem fogsz lábra állni, mert minden bajod lesz. Azért terepen , erdőben , mindenféle kavicsokon meg gödrökben, emelkedőn stb. sokkal jobban igénybe van véve a láb. Meg, ha dagi vagy, még a levegő vétellel is lesznek bajok, főleg ha olyanokkal nyomulsz, akik ezt régebb óta csinálják csak akadályozni fogod őket a megszokott haladási tempójukban, aminek lehet nem nagyon örülnek majd. (ez olyan én sem hívok olyant magammal tekerni, akiről tudom nem tudja tartani a tempómat, mert az nekem, akkor csak tötyörgés lenne és nem edzés).
márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem se megy, le is mondtam. Másnap 15 órát dolgozok majd így sajna el kellett gondolkodnom.. buszsofőr vagyok a lustábbik fajtából.
márc. 24. 20:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Elsőre tuti sok.
márc. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!