Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi ideig és hány fekvőtáma...

Candotti Simone kérdése:

Mennyi ideig és hány fekvőtámasz kell ahhoz,hogy a felsőtestemen meglátszódjon,hogy edzek?

Figyelt kérdés
ápr. 8. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahoz nem csak fekvő kéne, és jó kajálás.
ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A fekvőtámasz nem túl jó gyakorlat, mert nem nyújtja ki eléggé a mellizmot és minél nyújtottabb állapotában van egy izom terhelve, annál jobban fejlődik. Emiatt mellre pl. a tolódzkodás sokkal jobb gyakorlat, mert ott egészen le tudod engedni magad, hogy nyúljon a mellizom.
ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jelenleg nulla izomzatod/fizikumod van, és a nulláról kezdenél el edzeni, akkor pár hónap után még a puszta fekvőtámaszozásnak is lehet a melleden és a tricepszeden (más testrészeden nem) valami pici látszata, de önmagában egy saját testsúlyos, hosszútávú progressziót nem jelentő, félig jó gyakorlat, mint a fekvőtámasz nem fog eredményt hozni.

Progresszív súlyzós edzés és kalóriaszámoláson alapuló sporttáplálkozás. Nézz utána ennek a kettőnek, kerülj képbe az alapokkal, és te is nevetni fogsz a kiírt kérdéseden.

ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

"Mennyi ideig és hány fekvőtámasz kell"

19 évig napi 23857 fekvőtámasz kell. Persze így sem garantált semmi.

ápr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha az esztétika a cél, akkor inkább súlyzózz

kb 3év konzisztens és értelmes edzéssel elég impozáns testet lehet elérni.

ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
1éve fekvőzöm heti 4x 150db nagyon durván látszik
ápr. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régen sokat fekvőztem, mert nem voltak eszközeim. Kb naponta 300-400-et, kb úgy, hogy 100-80-60-50-50-30... Az első 3-nál pontos voltam, a többi kb bukásig ment, aztán lett amennyi lett 320-420... Sajnos pólón keresztül semmi sem látszott. 17 éves fiúként 50kg voltam. Szóval sok zsír és izom sem volt rajtam, de legalább szálkás voltam. Persze akkor én is azt hittem, ha csinálok végtelent valamiből, izmosabb leszek. A végén már napi 500 fekvő kellett, nehezítve. Ez elsőre soknak tűnik, de borzasztó hamar hozzászokik az ember ahhoz képest. Guggolásból is csináltam végtelenet a csirke combjaimmal... Mennyi munka és milyen feleslegesek voltak. Mondjuk állóképességem nem volt rossz.

Aztán vettem otthonra súlyzókat és vettem fehérjeport. (Igen tudom, mesterséges szar, de aki naponta 2x bír enni, mert olyan testalkat, az nem tudja annyiból bevinni a fehérjét.). Pár hónap már múlva kérdezgették az ismerősök, hogy járok-e kondiba.

Tehát többet ésszel, mint erővel. Már csak bemelegítés nálam a fekvő, 70-100 között, 1.5 perc és érzem picit a testem.

ápr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!