Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak hogy több...

Mit csináljak hogy több fekvőtámasz menjen?

Figyelt kérdés

Fél éve elkezdtem rendszeresen fekvőtámaszozni azt céloztam meg hogy menjen 40 ismétlés egyhuzamba, de valamiért nem fejlődtem szerintem semmit. 13-15 ismétlésnél már úgy besavasodik a vállam, hogy nem tudok többet. Nagyon idegesít mert egy könnyű gyakorlatról van szó. Még izomlázam sincs utána szóval így tök értelmetlen az egész.

Menjek inkább kondiba?


30 F



2023. júl. 5. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

6 hónap alatt 15, az nem normális érték, olyan messze vagy attól, amennyi mehetne. Vagy kövér vagy, és ezért nem megy, vagy valamilyen olyan sérülésed van, amiről nem tudsz. Ezen a kondi biztos, hogy nem segít.

Előbb gyere rá a problémára, hogy miért nem megy, és akkor majd tudni lehet, hogy mi kell. Fogyás? Orvos? (lustaság?)...

2023. júl. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

A kérdés, hogy miért akarsz fekvőtámaszban 40 ismétlésig eljutni? Mit vársz ettől? Ez se izomtömegben, se tényleges erőszintben nem fog jelenteni semmit. Vagy ez csak valami challenge magad számára? Csak mert ha izomépítési céljaid vannak, akkor ezt a fekvőtámasz kihívás dolgot elég értelmetlen erőltetni, és valamilyen normális edzésprogram mellett döntenék a helyedben.

Az meg amúgy tényleg elég durva, hogy fél év alatt nem jutottál tovább 13 fekvőtámasznál. Ha nincs valami sérülésed, vagy valami korábbi betegséged, ami ezt megmagyarázná, akkor fura. Egy teljesen átlagos, semmilyen érdemi izomzattal vagy erővel nem rendelkező egyén képes fél év alatt akár háromszámjegyű fekvőtámaszig is eljutni. Nekem anno gimnáziumban olyan osztálytársaim meg tudtak csinálni egyszerre 150 fekvőtámaszt, akik amúgy egy kanapét nem bírtak volna arrébb tolni. Nyilván az más téma, hogy értelme továbbra sincs 150 (vagy akár 40) fekvőtámasz egyszerre történő lenyomásának semmilyen szempontból se, meg azt hagyjuk, hogy a legtöbben mennyire szabályosan kivitelezik a fekvőket a maguk félismétléses, padlót kúrós mozgásmintájukkal, de mindegy.

2023. júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Jó a fekvő,mindennap fekvőzöm 5x20-25 db sima és edzem is
2023. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

173 cm-hez vagyok 65 kg.

Járok félévente-évente laborra, meg már voltam endokrinológusnál is. Azt mondják semmi bajom. Meg egyébként focizok, és ott nem fáradok el, én vagyok a leggyorsabb is a csapatban.

Lehet ha valami labdajáték lenne akkor a felsőtestem is jobban mozogna.


Igazából igen ez egy challenge, mert a következőt olvastam: azok a férfiak akik meg tudtak csinálni 40 fekvőtámaszt 2 perc alatt, 96%-kal kisebb eséllyel néztek szembe szívproblémákkal azokhoz a társaikhoz képest akik csak 10-et tudtak megcsinálni.


Ja azt nem írtam, hogy úgy csinálom, hogy leengedem akkor 2 másodpercig tartom aztán fent újabb 2 másodpercig. "Pumpálva" 20-25 lazán megy, de az CSALÁS! Ott csak úgy remeg aki csinálja mintha epilepsziás rohama lenne... én teljesen kitolom és teljesen leengedem, lassan és mindkét ponton kitartom. Bal karomnál, vállamnál érzek feszülést. De így időben lehet 10 nyomás annyi mint aki pumpál annak 30.


Akik 150-et csinálnak azok is biztos hogy szabálytalanul csinálják. Hát minden nyomásnál csak 4 másodperc amég kitartod 150 nyomásnál az 600 másodperc ami azt jelenti hogy folyamatosan 10 percig feszülésben van az izomzat, az fizikailag lehetetlen. Én egyébként fizikai munkát végzek, sokat emelgetek, nincs baj. De hogy nem sikerül ez a challenge nagyon felb*sz. Hetente 1x szoktam csak csinálni, nem ez a fő sportom. Sőt sportnak sem mondanám.


Érdemesebb lenne fekvenyomni? Tegyük ha izomtömeget fejlesztenék akkor többet tudnék így nyomni?

2023. júl. 5. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

"azok a férfiak akik meg tudtak csinálni 40 fekvőtámaszt 2 perc alatt, 96%-kal kisebb eséllyel néztek szembe szívproblémákkal"

Linkeld be ezt a kutatási anyagot. Csak mert ezek a kutatások valójában mindig vagy meg sem történtek, vagy szakmailag irrelevánsak, mert szar módszertannal mérték lószar mennyiségű populáción egyéb körülmények figyelembe vétele nélkül. Ezeket a kutatásokat mindig ilyen Femina.hu vagy GymBeam.com oldalakon lehet olvasni, tudományos irodalmakban sosem. Járj továbbra is focizni, azzal érsz a legtöbbet.

"Érdemesebb lenne fekvenyomni?"

Mivel ennek az ilyen-olyan megtarott fekvőzgetésnek semmi értelme, ezért igen, mind fekvenyomi, mind úgy amúgy egy súlyzós edzésprogram mentén izmot építeni és érdemi sporttevékenységet folytatni érdemesebb lenne.

2023. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jókat írtál amúgy a hozzászólásaidban és ha úgy is van hogy megtartod illetve kitartod lennt és fennt akkor is gyászosnak számít!azért 13 ember!a feleségem megcsinál ennyit úgy ahigy írtál!úgy hogy sosem edzett!szerintem kezdjél el konditermi edzést végezni és lőjj be egy tömegnövelő étrendet!
2023. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!